Rusza Dolnośląski!

dolnoslaski_gulaj15Kajetan Kajetanowicz, Michał Bębenek, Grzegorz Grzyb, Tomasz Kuchar – to czołówka najszybszych w kraju kierowców, którzy już od piątku będą się ścigać na Ziemi Kłodzkiej. To już ostatnia odsłona rywalizacji w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na starcie 22. Rajdu Dolnośląskiego stanie aż 96 teamów.

 

Kajetan Kajetanowicz, Michał Bębenek, Grzegorz Grzyb, Tomasz Kuchar – to czołówka najszybszych w kraju kierowców, którzy już od piątku będą się ścigać na Ziemi Kłodzkiej. To już ostatnia odsłona rywalizacji w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na starcie 22. Rajdu Dolnośląskiego stanie aż 96 teamów.dolnoslaski_gulaj15

Koniec rywalizacji w tegorocznym krajowym czempionacie dobiega końca wielkimi krokami. Finał to 22. Rajd Dolnośląski. Zawody połączone będą także ze ściganiem tzw. drugiej ligii. Zaplanowano je w dniach 18-20 października, a sercem zawodów, jak za dawanych lat będzie Polanica-Zdrój.

Dolnośląski będzie miał swój start w Parku Zdrojowym, obok sanatorium Wielka Pieniawa w piątek o godz. 8:15. Zaraz potem załogi ruszą na 6 oesów. Dwukrotnie przejadą Spaloną, Domaszków, Wilkanów. W sobotę 7 odcinków, a na trasie Kolonia Gaj, Dębowina i Radkowska Perła. Daje to razem 183 km oesowych.

Bazą rajdu ponownie stanie się Hotel Polanica, a park serwisowy zlokalizowany zostanie przy ul. Kłodzkiej na parkingu przed cmentarzem komunalnym.

Do ścigania w 22. Rajdzie Dolnośląskim przystąpi łącznie 96 załóg. Z jedynką pojadą mistrzowie Polski, Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran. Kolejne numery otrzymali: Michał Bębenek i Grzegorz Bębenek, Grzegorz Grzyb i Daniel Siatkowski, Wojtek Chuchała i Kamil Heller, Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski oraz Jan Chmielewski i Kuba Gerber.

Fot. Radek Gułaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *