Rugbyści walczyli o finał MP

rugby

rugbyRugbyści Black Gryffin Świdnica walczyli o awans do finału Mistrzostw Polski Seniorów Rugby 7. Na turnieju w Bolesławcu stanęli w szranki z dziesięcioma innymi zespołami z całej Polski.

Rugbyści Black Gryffin Świdnica walczyli o awans do finału Mistrzostw Polski Seniorów Rugby 7. Na turnieju w Bolesławcu stanęli w szranki z dziesięcioma innymi zespołami z całej Polski.

Awansu uzyskać się nie udało, ale świdniczanie pokazali się z dobrej strony. Zajęli ósme miejsce i zdobyli kolejną porcję cennego doświadczenia. Zawodom rozgrywanym 1 maja w Ośrodku Wodno-Sportowym w Bolesławcu towarzyszył piknik rodzinny, a zawodnicy wychodzili na boisko przy akompaniamencie orkiestry.

O sportowych wynikach rugbystów ze Świdnicy opowiada Gustaw Grochowski, sekretarz Black Gryffin. – W rozgrywkach grupowych przyszło nam się zmierzyć z drużynami Husara Bolesławiec oraz AZS AWFiS Gdańsk. Mecz grupowy z drużyną z Bolesławca wyglądał podobnie jak na poprzednim turnieju, zakończył się także identycznym, wysokim zwycięstwem drużyny Husara. Nie ma sensu po raz kolejny powtarzać tych samych słów więc naszą grę, zwłaszcza w drugiej połowie, pominiemy milczeniem, z nadzieją, że nasza drużyna w przyszłym sezonie wreszcie zagra pełny dobry mecz z Husarem. Dzięki absencji drużyny AZS AWFiS Gdańsk mogliśmy przygotowywać się do półfinału, w którym spotkaliśmy się z Ogniwem Sopot. Klub z Pomorza, posiadający zespół grający z powodzeniem w Ekstralidze Rugby 15 osobowego oraz bardzo silne drużyny młodzieżowe, postawił naszym zawodnikom trudne warunki. Ostatecznie najbardziej utytułowana drużyna w polskim rugby zwyciężyła 27:5 i mogła cieszyć się z awansu do finału Mistrzostw Polski Seniorów Rugby 7. Jedyne przyłożenie w tym meczu dla BGRC zdobył Jakub Maciejewski. Dla nas to był świetny mecz na sprawdzenie swoich umiejętności z jedną z topowych drużyn w Polsce i mimo niekorzystnego wyniku możemy być umiarkowanie zadowoleni z naszej gry. W honorowym finale o VII miejsce spotkaliśmy się z Szarżą Grudziądz, która w grupie pokonała Spartę Jarocin i przegrała z gdyńską Arką, a w półfinale uznała wyższość RK Unisław. Zawodnicy z Grudziądza okazali się trudnym rywalem i mimo dobrej gry ulegliśmy 12:29. Wszystkie punkty dla naszej drużyny zdobył Michał Kurowski, który w tym roku wydaje się najpoważniejszym kandydatem do nagrody Gracza Sezonu w naszej drużynie. W kontekście spotkań z Ogniwem i Szarżą warto zauważyć, że nie bez powodu Pomorze jest nazywane kolebką polskiego rugby, gdyż na 10 spotkań rozgrywanych w tym turnieju między drużynami z grupy zachodniej i północnej, aż 9 padło łupem drużyn z północy. rugby

Ostatecznie zwycięstwo w półfinałowym turnieju Mistrzostw Polski Seniorów Rugby 7 odniosła drużyna obecnego Mistrza Polski zarówno w odmianie siedmioosobowej jak i piętnastkowej, Lechii Gdańsk, która po dramatycznym meczu finałowym, zakończonym dogrywką pokonała lokalnego rywala Arkę Gdynia 24:21. Trzecie loakata przypadła Tytanowi Gniezno. Kolejne miejsca zajęły: 4. Husar Bolesławiec, 5. RK Unisław, 6. Ogniwo Sopot, 7. Szarża Grudziądz, 8. Black Gryffin Świdnica, 9. Kaskada Szczecin, 10. Sparta Jarocin, 11. Miedziowi Lubin.

Mimo, że nie dało się uzyskać awansu do Finału Mistrzostw Polski Seniorów Rugby 7 wielkim sukcesem naszej drużyny, rozgrywającej pierwszy poważny sezon w rozgrywkach ogólnopolskich jest awans do półfinału i miejsce wśród 16 najlepszych drużyn rugby olimpijskiego w Polsce. Przed nami jeszcze turniej regionalny, w którym rywalizować będziemy z drużynami, którym nie udało się awansować do Finału MPS – podsumowuje Gustaw Grochowski.

(ram)

Zdjęcie dzięki uprzejmości w-obiektywie.eu

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *