Rozpocznij swoją przygodę z Taekwondo

Klub Taekwondo Taipan działa i szkoli dzieci, młodzież oraz dorosłych od 1993 roku czyli bez mała już prawie 30 lat. Obecnie to 30 lokalizacji w tym Świdnica, Świebodzice, Żarów czy Strzegom.

Treningi odbywają się w grupach wiekowych, tak aby rówieśnicy mieli możliwość trenowania ze sobą. Cykl treningowy obejmuje dwa dni w tygodniu choć jest także możliwość trenowania raz w tygodniu jeśli dziecko ma więcej innych zajęć poza lekcyjnych. Treningi to połączenie dobrej zabawy z nauką.  – Uczymy najmłodszych umiejętności bawienia się z innymi dziećmi, poprawiamy koordynację ruchową, pokazujemy czym jest szacunek do innych nie tylko starszych wiekiem czy stopniem, jak radzić sobie ze stresem, a nieco starszych jak poradzić sobie w sytuacji konfrontacji z agresją nie tylko fizyczną, ale także słowną poprzez poczucie własnej wartości. Reasumując treningi Taekwondo to świetna zabawa przy której poprawiamy swoją kondycję fizyczną, zrzucamy nadwyżki wagowe, ale także uczymy się praktycznej umiejętności obrony –  wyjaśnia trener Sabum Jarek Włochal IV Dan. W jego klubie nie ma ograniczeń czy określonych predyspozycji, by rozpocząć swoją przygodę z Taekwondo. – Ten sport daje możliwość rozwoju na wielu poziomach. Ktoś może osiągać sukcesy w walkach, a ktoś inny w układach formalnych. Sukcesy osiągają zawodnicy o różnym stopniu zaawansowania ponieważ zawody rozgrywane są w systemie nie tylko wagowym czy wiekowym ale także w odniesieniu do stopnia zaawansowania – wyjaśnia.

Wśród zawodników, którzy u niego trenują ma wielu Członków Kadry Narodowej Polskiej Federacji Taekwondo. Wśród nich m.in. Julię Furtyk, obecną Mistrzynię Świata  w układach formalnych czy Huberta Cytarzyńskiego, uczestnika Mistrzostw Świata, Dariusza Marciniaka medalistę Mistrzostw Świata, Zuzanne Malesę, Madzie Surmę, Olka Szymańskiego, Kacpra Kopacza czy Piotra Bartkowiaka, a także wielu innych. – Wszyscy nasi zawodnicy mają możliwość uczestnictwa w całym systemie zawodów zaliczanych do cyklu Pucharu Polski Polskiej Federacji Taekwondo, wieńczonego Mistrzostwami Polski w Taekwondo PFT, które to zawody wyłaniają Kadrę Narodową, dodam Kadrę w pełni finansowana ze środków Polskiej Federacji Taekwondo – mówi trener. .

Klub Taekwondo Taipan bardzo chętnie współpracuje zarówno z władzami samorządowymi, jak również ze szkołami biorąc udział w różnego rodzaju imprezach czy pokazach. – Oprócz sprawności fizycznej Taekwondo to także zbiór wartości które wpajamy naszym zawodnikom. Należy tu wspomnieć choćby zasady Taekwondo: grzeczność i uprzejmość, rzetelność i uczciwość, wytrwałość, opanowanie samokontrola czy odwaga i nieugięty duch. Także my, trenerzy wciąż pracujemy nad sobą by być wciąż lepszymi nauczycielami, pedagogami biorąc udział w cyklicznych szkoleniach Akademii Mistrzostwa Trenerskiego organizowanych w ramach Polskiej Federacji Taekwondo – wyjaśnia Jarosław Włochal, który zaprasza wszystkich chętnych  do rozpoczęcia wraz z innymi swojej przygody Taekwondo. Wszystkie informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.taipan.pl oraz na klubowym Facebooku Klub Taekwondo Taipan oraz uzyskać pod numerem telefonu 792 928 194.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *