Rozbiegany Żarów [FOTO]

Blisko 300 biegaczy wzięło udział w Żarowskich Biegach Strefowych. Uczestnicy mieli do pokonania dwa dystanse: 10 km i 5 km. Tysiąc złotych otrzymał najszybszy zawodnik i zawodniczka biegu głównego. Imprezą zorganizowano z okazji XV-lecia Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ”INVEST-PARK” Podstrefa Żarów.

DSC_0955

Uroczystego otwarcia zawodów dokonali: Prezes WSSE ”INVEST PARK” Maciej Badora, Burmistrz Miasta Żarów Leszek Michalak, v-ce Prezes WSSE ”INVEST PARK” Michał Szukała oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Żarowie Roman Konieczny.

W biegu głównym na dystansie 10 km z czasem 30:25:25 triumfował Ukrainiec Oleksii Obokhovskyi. Niespełna dziesięć sekund później na mecie zameldował się wielokrotny Mistrz Polski na dystansie 1500 m i 3000 m z przeszkodami Mateusz Demczyszak z Jaworzyny Śląskiej. Trzeci Dmytro Musiałchrnko ukończył rywalizację z czasem 30:54:01.

Wśród pań zwyciężyła Anna Ficner ze Złotoryi. Czas najszybszej biegaczki na mecie wyniósł 37:22:45. Na kolejnych miejscach na podium znalazły się: Halyna Shcheensna-Radzikovska (Świdnica) oraz Paulina Wojtanowska (Bielawa).

Najszybszy mężczyzna na dystansie 5 km linię mety przekroczył z czasem 16:14:63. Paweł Kósek z Tych był lepszy od drugiego Tomasza Sobczyka (Wrocław) o dwie sekundy. Z blisko półtora minutową stratą w Parku Miejskim w Żarowie zameldował się trzeci Dawid Banaś (Kobierzyce).

Wałbrzyszanka Sylwia Gardecka nie miała sobie równych wśród pań na 5 kilometrów. Czas zwyciężczyni (21:06:99) był o blisko dwie minuty lepszy od drugiej Katarzyny Kality ze Stanowic. Trzecia Monika Demczyszak (Jaworzyna Śląska) osiągnęła rezultat 23:14:41.

W klasyfikacji firmowej zwyciężyli zawodnicy Krause, przed Franc-Textil oraz INVEST-PARK. Małgorzata Moczulska oraz Marcin Mann zostali najlepszymi biegaczami gminy Żarów na dystansie 10 km. Nagrodę fair-play za udzielenie pomocy zawodnikowi na trasie otrzymał Artur Dzieciątkowski (Ponzań). Żarowskie Biegi Strefowe obfitowały w wiele imprez towarzyszących.

Już o godzinie 10:00 na trasę 5 km wyruszyli rowerzyści, a chwilę później swój udział zaakcentowali uczestnicy Nordic Walking. Na mecie każdy z uczestników otrzymał bandamkę z logotypem Żarowskich Biegów Strefowych. Organizatorzy zadbali też o najmłodszych uczestników. Wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił, biorąc udział w biegach dla dzieci i młodzieży. Wspólną rozgrzewkę poprowadziła Zuzanna Urbanik z niesamowitą grupą dzieci. Wśród uczestników biegu na dystansie 10 km oraz 5 km rozlosowano nagrody. Pod czujnym okiem Miłosza Habera swoje umiejętności zaprezentowali młodzi judocy z UKS Judoka Imbramowice. W pakiecie startowym dla uczestników 10 i 5 km znajdowała się m.in. okolicznościowa koszulka sportowa.
Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Ambasadora Japonii w Polsce. Współorganizatorem zawodów była Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna”INVEST-PARK”. Żarowskie Biegi Strefowe wspierali: WSSE ”INVEST-PARK”, Franc-Textil, Dekoria, Bridgestone, DSSE, AKS, Yagi, JAKO, Colorobia, Electrolux, Steel.s.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *