Rowerem na Zawiszów

Na Osiedlu Zawiszów trwają prace przy budowie ciągu pieszo – rowerowego wzdłuż ul. Kazimierza Odnowiciela i ul. Henryka Pobożnego. Inwestycję za kwotę ponad 1 mln złotych realizuje Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o. o. Do końca sierpnia wybudowana zostanie ścieżka rowerowa z betonu asfaltowego o szerokości 2 metrów oraz chodnik z kostki betonowej. Zmodernizowane zostanie także oświetlenie uliczne – zamontowanych będzie 61 nowych opraw energooszczędnych na 43 słupach oświetleniowych.

Kontynuacją tych prac będzie nowy ciąg pieszo rowerowy od ul. Kazimierza Odnowiciela wzdłuż ulicy Waleriana Łukasińskiego do ul. Krętej – realizacja tego zadania właśnie się rozpoczęła. Na odcinku tym powstanie droga rowerowa o długości ponad jednego kilometra, przebudowany zostanie chodnik i oświetlenie uliczne – posadowionych zostanie 47 słupów i nowych opraw oświetleniowych. Przebudowana zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. Esperantystów, która umożliwi rowerzystom przejazd przez skrzyżowanie bez konieczności zsiadania z roweru. Koszt tych prac to prawie 1 300 tys. zł. Zgodnie z umową powinny one zakończyć się do 30 listopada br.

– Budujemy sieć ścieżek rowerowych, które mają połączyć całe miasto. Część z nich przetestowałam już osobiście i jestem przekonana, że większość świdniczan zechce z nich korzystać i coraz częściej będą przesiadać się z auta na rower – mówi prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *