Rok Stanisława Lema

Widowisko multimedialne, na które w sobotę, 4 września, zaprosiło mieszkańców Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie w ciekawy i oryginalny sposób opowiadało o życiu oraz twórczości Stanisława Lema.

Rok 2021 został ustanowiony przez Sejm RP Rokiem Stanisława Lema – jednego z najwybitniejszych polskich i europejskich pisarzy, eseistów i filozofów XX wieku. Spektakl LEM 3836, który odbywał się w Żarowie, miał na celu przedstawienie twórczości pisarza, w setną rocznicę Jego urodzin. Całe widowisko, który odbyło się w Żarowie, było przeplatane muzyką i animacjami komputerowymi stworzonymi specjalnie na potrzeby spektaklu. Autorzy projektu zadbali o odpowiednie światło, muzykę i obraz, przedstawili także uczestnikom spotkania, fantastyczne wątki, które obecne były tak bardzo w twórczości Lema. – Chcieliśmy przedstawić to wydarzenie głównie w oprawie audio-wizualnej, by było ciekawe nie tylko dla znawców twórczości Lema, ale także dla osób, które zetkną się z tym pisarzem po raz pierwszy – mówił Dariusz Miziarski, autor projektu.

Wszechświat, rozwój nauki i techniki, a także ludzka natura to tematy, które w swoich dziełach poruszał Stanisław Lem. W swoim autorskim projekcie autorzy przedstawili wątki, które obecne były w książkach pisarza, ale także jego życie i fakty z biografii. Młodym autorom projektu świetnego występu pogratulował zastępca burmistrza Przemysław Sikora, który również obecny był na widowisku multimedialnym. – Gratuluję świetnego występu artystycznego. W ciekawy i oryginalny sposób pokazana została twórczość Stanisława Lema, jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy – mówił zastępca burmistrza Przemysław Sikora. Organizatorem spotkania było Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *