Rodzinne potyczki z ortografią (FOTO)

Z najeżonym trudnymi wyrazami dyktandem zmierzyli się uczestnicy Rodzinnych Potyczek z Ortografią. Wydarzenie już po raz dwunasty zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy.

XII Rodzinne Potyczki z Ortografią odbyły się 11 kwietnia w murach szkoły. Pomysłodawczynią wydarzenia jest dyrektor Małgorzata Pielach, która uważa, że celem potyczek jest nie tylko propagowanie poprawnych nawyków ortograficznych, ale przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę. W zorganizowanie i sprawne przeprowadzenie konkursu włączyło się wielu nauczycieli SP nr 105.

Do rywalizacji w XII Rodzinnych Potyczkach z Ortografią o miano najlepszych zgłosiły się 103 drużyny w trzech kategoriach wiekowych: z SP 1 – 30 drużyn, z SP 2 -3 drużyny, z SP 4 – 4 drużyn, z SP 105 – 20 drużyn, z SP 6 – 24 drużyn, z SP 8 – 9 drużyn, z SP z Witoszowa Dolnego – 8 drużyn, z SP z Grodziszcza – 4 drużyny i z SP z Pszenna – 1 drużyna.

Taką drużynę tworzyli: dziecko i jego opiekun, np. mama, tata, babcia, ciocia. Dzieci pisały dyktando w trzech kategoriach: kategoria „najmłodsi” to uczniowie klasy I-III , w kategorii „młodsi” – uczniowie klas IV-VI i w kategorii „starsi” – uczniowie klas VII i II i III gimnazjum.

Uczniowie pisali dyktando pod czujnym okiem swoich opiekunów, którzy podpowiadali i kontrolowali swoich podopiecznych. Później to rodzice i opiekunowie musieli się zmierzyć z tekstem naszpikowanym pułapkami ortograficznymi. Wszyscy dzielnie stawili czoła niełatwemu zadaniu i świetnie się bawili.

Kiedy organizatorzy sprawdzali tekst dyktand, mali uczestnicy zostali zaproszeni do kawiarenki na poczęstunek, do sali gry KUGEL, gdzie mogli pobawić się w małych konstruktorów, do sali gier logicznych, gdzie mogli stawić czoła trudnym łamigłówkom i grom matematycznym lub na salę gimnastyczną, gdzie mogli oglądać pokaz zumby w wykonaniu młodszych i starszych uczennic ze szkoły.

Po sprawdzeniu prac nastał moment przez wszystkich bardzo oczekiwany – ogłoszenie wyników. Każdy uczestnik otrzymał podziękowanie i konkursowe gadżety, a najlepsi – dyplomy i gry edukacyjne.

WYNIKI

Po sprawdzeniu przez organizatorów prac, najlepszymi okazali się:

W kategorii „najmłodsi”:

I miejsce – Milena Halicka i p. Beata Halicka z SP 1

II miejsce – Natalia Piskor i p. Jan Piskor z SP 2

III miejsce – Maksymilian Jezierski i p. Anna Jezierska z SP 8

III miejsce – Stanisław Przybylski i p. Paulina Przybylska z SP 1

III miejsce – Hanna Dębek i p. Daniela Dębek z SP 105

W kategorii „młodsi”:

I miejsce – Milena Adamczewska i p. Natalia Adamczewska z SP Witoszów Dolny

I miejsce – Maja Żynkin i p. Monika Marczak-Żynkin z SP 8

II miejsce – Kinga Ścisłowicz i p. Agnieszka Ścisłowicz z SP 4

III miejsce – Michał Bryks i p. Łukasz Bryks z SP 6

III miejsce – Antoni Pieszczoch i p. Piotr Pieszczoch z SP 1

III miejsce – Nadia Bielecka i p. Mariusz Bielecki z SP Grodziszcze

wyróżnienie – Jan Bieszczad i p. Elżbieta Bieszczad z SP 6

wyróżnienie – Wiktor Chrząstowski i p. Adrian Chrząstowski z SP 6

W kategorii „starsi”:

I miejsce – Zuzanna Wolińska i p. Adriana Kleina z SP 1

II miejsce – Hanna Mytych i p. Izabela Mytych z SP Pszenno

III miejsce – Julia Tobiasz i p. Przemysław Tobiasz z SP Witoszów Dolny

Przed konkursem chętni uczestnicy odpowiadali na kartach konkursowych na pytanie gramatyczno-ortograficzne. Wśród poprawnych kart odpowiedzi zostały rozlosowane drobne upominki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *