„Rodzina tutaj wszystko się zaczyna”

marsz

marszPod takim hasłem w kilkudziesięciu polskich miastach – w tym w Świdnicy – przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Imprezę, promującą tradycyjne wartości rodzinne i ewangeliczne znaczenie życia od chwili poczęcia, organizuje grupa rodzin, podmiotów i wspólnot ze Świdnicy. Marsz odbędzie się 31 maja.

Pod takim hasłem w kilkudziesięciu polskich miastach – w tym w Świdnicy – przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Imprezę, promującą tradycyjne wartości rodzinne i ewangeliczne znaczenie życia od chwili poczęcia, organizuje grupa rodzin, podmiotów i wspólnot ze Świdnicy. Marsz odbędzie się 31 maja. marsz

Marsz zaplanowano na godzinę 15.00. Wyruszy spod pomnika św. Jana Pawła II, przejdzie ulicami miasta, by dotrzeć do Rynku, gdzie na scenie odbędzie się koncert zespołu o nazwie 40 synów i 30 wnuków jeżdżących na 70 oślętach. Przemarszowi będą towarzyszyć tradycyjne już konkursy z nagrodami, a piknikową atmosferę rodzinnego święta podkreślą liczne animacje dla dzieci. – Już dziś zapraszamy wszystkich, dla których rodzina jest ważna, do wspólnej zabawy. Tradycja świdnickich marszów ma na celu integrowanie pokoleń od najmłodszych po najstarszych członków rodziny, wspólne świętowanie, zabawę, cieszenie się sobą nawzajem, a przede wszystkim jest okazją do pielęgnowania dobrych relacji – mówi Anna Dziadkowiec, przewodnicząca komitetu organizacyjnego, a na co dzień dyrektor Diecezjalnej Specjalistycznej Poradni Rodzinnej w Świdnicy.

Świdnicki marsz odbędzie się już po raz czwarty. Przed rokiem w happeningu wzięło udział około tysiąc osób. Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się natomiast w 2006 roku w Warszawie.

(ram)

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *