Rodzina 500+: Wnioski od 1 kwietnia

Do realizacji programu 500 plus wyznaczono w Świdnicy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Wniosek o to świadczenie wychowawcze trzeba będzie składać raz do roku. Będzie można to zrobić przez internet lub osobiście.

rodzina

W oddziałach MOPS uruchomione zostaną dodatkowe stanowiska do wydawania i przyjmowania wniosków – przy ulicy Franciszkańskiej (8 stanowisk), przy ulicy Wałbrzyskiej (1 stanowisko) i przy ul. Westerplatte (1 stanowisko). Przez pierwsze miesiące świdniczanie obsługiwani będą w godzinach od 8.00 do 17.30.

Wnioski należy składać od 1 kwietnia br. tj. od momentu startu programu. Jeśli wniosek złożony zostanie przed tym terminem, niestety nie zostanie rozpatrzony i wnioskodawca zmuszony będzie złożyć go ponownie.

Jeśli wniosek zostanie złożony w ciągu pierwszych 3 miesięcy, rodzice dostaną wyrównanie wstecz od 1 kwietnia – pozwoli to uniknąć kolejek i zapewni płynność wypłat. Do programu będzie można dołączyć w dowolnym momencie. W kolejnych miesiącach świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym rodzice złożą wniosek.

Wnioski będzie można pobrać ze strony http://mops.swidnica.pl. Dostępne one będą we wszystkich oddziałach MOPS, przekazane zostaną także do sekretariatów świdnickich przedszkoli i szkół podstawowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *