Rodzice protestują. Likwidacja Szkół Podstawowych nr 2 i 3

szkoly

szkolyPieszyce.Rodzice dzieci uczęszczających do Szkół Podstawowych nr 2 i 3 w Pieszycach 11 stycznia zorganizowali spotkanie z władzami miasta, w trakcie którego ostro protestowali przeciwko likwidacji obu tych placówek.

Rodzice dzieci uczęszczających do Szkół Podstawowych nr 2 i 3 w Pieszycach 11 stycznia zorganizowali spotkanie z władzami miasta, w trakcie którego ostro protestowali przeciwko likwidacji obu tych placówek.
Zgodnie z propozycją Urzędu Miasta obie szkoły zostałyby zlikwidowane.

szkoly

Budynki przeszłyby pod zarząd Szkoły Podstawowej nr 1. Nadal uczyłyby się w nich dzieci klas I-III. Reszta uczęszczalaby do SP nr 1 (główny budynek). Rodzicom taki projekt nie przypadł do gustu. Obawiają się, że z czasem obie filie zostaną zamknięte, a dzieci będą musiały uczyć się z daleka od swoich domów. Zastanawiali się nad kwestią dowozu uczniów. Podkreślali problem klas integracyjnych, ktore muszą być mniej liczne i przystosowane dla dzieci z problemami. Mówili też o tym, że SP nr 1 będzie zbyt ciasna dla takiej liczby uczniów i dzieci będą musiały uczyć się zmianowo.

Takich uwag bylo wiele. Tymczasem burmistrz Miroslaw Obal i dyrektorka ZOSiP-u Jadwiga Wąsik zapewniali, że wszystkie te obawy nie powinny mieć miejsca. Burmistrz tlumaczył, że decyzja została podyktowana kwestiami finansowymi. Przy rosnącej inflacji subwencje są zbyt niskie i zbyt duże są dopłaty z budżetu miasta. Rodzice zasugerowali poszukanie oszczędności, czyli np. zrezygnowanie z telefonów komorkowych lub wręcz zamknięcie ZOSiP-u.

Więcej szczegółów ze środowego spotkania w najbliższym numerze „Tygodnika Dzierżoniowskiego” we wtorek 17 stycznia.

/td-24.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *