Robot z II LO najlepszy w Polsce

Robot Zemciak stworzony i zaprojektowany przez zespół II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy okazał się  najlepszy w konkurencji „Ostatni zwycięża” Zawodów Robotów Mini Sumo w ogólnopolskim Konkursie Diversity 2016 Motorola Solution.

DSC_0315

Zespól wystąpił w składzie: Aleksandra Druciak, Patrycja Zemankiewicz, Damian Antos i Tomasz Szewczyk. Opiekunem zespołu był Piotr Rudownik. Konkurs odbył się 10 czerwca w Krakowie na Wydziale Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Po powitalnych przemówieniach i przedstawieniu gości oraz jury,  zawodnicy udali się do sal gdzie miały miejsce zawody w grupach. Projekt drużyny z II LO został oceniony jako jeden z trzech najlepszych i wraz z obrońcą tytułu z zeszłego roku, najlepsze cztery projekty zajęły pierwsze pozycje w poszczególnych grupach. Emocjonującą rywalizację w grupach obserwowali zaproszeni goście. Robot Zemciak ze Świdnicy bardzo spodobał się Konsulowi Generalnemu USA w Krakowie – Walterowi Braunohlerowi, co widać na zdjęciu. Robot ze Świdnicy po zaciętej walce z grupy wyszedł na drugiej pozycji i w ćwierćfinale trafił na obrońcę tytułu z zeszłego roku – Q2. Pomimo znakomitego przygotowania technicznego zabrakło odrobiny szczęścia. Zemciak odpadł z dalszej walki o tytuł mistrza. Smutek jednak nie trwał długo. Po zwycięskim dla Q2 finale rozpoczęły się walki Deathmatch – zawodnik kontra wszyscy. Na ringu walczą cztery roboty. Ten który pozostanie lub spadnie ostatni wygrywa. Tu Zemciak pokazał swoją siłę i pewnie wygrał w eliminacjach i finale. Mecze robotów pokazały, że nie wszystko można policzyć czy przewidzieć. Jest jeszcze ten niewielki pierwiastek szczęścia, od którego może zależeć wszystko, nawet wygrana.

DSC_0295 DSC_0306 DSC_0317

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *