Robert Moskwa: Być Cezarem albo nikim (FOTO/VIDEO)

Znany głównie z serialu „M jak miłość” aktor Robert Moskwa był wczoraj gościem świdnickiej Alchemii Teatralnej. Sala teatralna wypełniona była po brzegi. – Jestem pod piorunującym wrażeniem, że jesteśmy w środku Euro2016, a Wy tak licznie przybyliście na spotkanie ze mną. Rewelacja! – stwierdził na początku.

Aktor przyjechał do Świdnicy wczoraj, 13 czerwca. Od godziny 18.00 w sali teatralnej odpowiadał na pytania prowadzącej Haliny Szymańskiej oraz widzów.

robert moskwa alchemia teatralna bfg (29)

Jak to zwykle bywa na wstępie, pytania najpierw oscylowały wokół początków jego kariery. – Ja zawsze wiedziałem, w którą stronę w życiu chcę iść. Nigdy nie stanąłem na bezdrożu. Już w ósmej klasie podstawówki wiedziałem, że będę albo aktorem albo dziennikarzem. Dlaczego tak? Bo byłem redaktorem gazetki szkolnej, a także w 8 klasie wystąpiłem po raz pierwszy jako aktor na apelu szkolnym – opowiadał Robert Moskwa i dodał: – W 3 klasie liceum już wiedziałem na bank, że będę aktorem. Jednak do szkoły aktorskiej nie dostał się od razu. – Wybrałem drogę aktorską, ale łatwo nie było, bo do szkół teatralnych zdawałem cztery razy – przyznał.

Nagranie: Mariusz Ordyniec

Nie zabrakło pytań o serial „M jak Miłość”. Aktor obalił podawane często w mediach informacje, że dostał się do serialu po znajomości. – Po prostu poszedłem i zrobiłem ten krok. Wygrałem casting i miałem już jechać podpisywać umowę, ale zadzwonili do mnie, że nastąpiły zmiany i ktoś inny będzie miał tę rolę – opowiadał i dodał, że zaproponowano mu epizod, ale odmówił, mimo iż był w trudnej sytuacji i powinien wziąć wszystko. – Być Cezarem albo nikim – uważa Robert Moskwa. Jak widać opłacił mu się ten opór, bo po roku ponownie zadzwonił telefon, tym razem z pozytywną odpowiedzią. – Dwanaście lat w serialu minęło jak jeden dzień – stwierdził aktor.

Robert Moskwa okazał się również miłośnikiem zwierząt. Na spotkanie przyjechał ze swoim psem Miki, dwuletnim maltańczykiem.

Po spotkaniu z widzami aktor wygłosił autorski wykład „Dziwna Ona, Dziwny On”.

Na spotkanie po raz kolejny zaprosił Świdnicki Ośrodek Kultury.

tekst i zdjęcia Beata Figurna-Garbiec, nagranie Mariusz Ordyniec

***

Robert Moskwa jest absolwentem filologii polskiej na Uniwersytecie Szczecińskim oraz aktorstwa na Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. To znany i ceniony polski aktor. Publiczność kojarzy go głównie z roli Artura Rogowskiego w serialu „M jak miłość”. Uczestniczył również w pierwszej i szóstej edycji programu „Jak oni śpiewają?”, gdzie zajął 3. miejsce w pierwszej edycji oraz 11. w szóstej edycji. Wszechstronny aktor brał także udział w programie „Gwiazdy tańczą na lodzie”. Od siedemnastego roku życia trenuje karate, ma czarny pas Federacji Karate Shotokan oraz Fudokan. Oprócz tego jest profesjonalnym mówcą i trenerem biznesu z zakresu motywacji, komunikacji i wystąpień publicznych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *