Rezonans w „Latawcu” w przyszłym roku

Rozstrzygnięto przetarg na budowę budynku, w którym znajdzie swoje miejsce rezonans magnetyczny i kuchnia szpitalna. Inwestycja kosztować będzie ponad trzy miliony złotych.

Rozstrzygnięto przetarg na budowę budynku, w którym znajdzie swoje miejsce rezonans magnetyczny i kuchnia szpitalna. Inwestycja kosztować będzie ponad trzy miliony złotych.

– Z wielką przyjemnością informujemy, że SP ZOZ w Świdnicy zaczyna pracę nad budową nowoczesnego budynku przeznaczonego pod centrum diagnostyczne w tym pracownię rezonansu magnetycznego i kuchnię przyszpitalną. Jako generalny wykonawca budynek wybuduje firma Pre-Fabrykat Sp. z o.o z siedzibą w Miłkowie – mówi dyrektor szpitala Grzegorz Kloc.

 

Umowę podpisano 28 maja.

Będzie to nowoczesny budynek spełniający wszystkie, najwyższe normy wymagane w działalności medycznej i jest odpowiedzią na potrzeby naszych pacjentów, tak w zakresie nowoczesnej diagnostyki jak i wielokrotnie zgłaszanej konieczności poprawy jakości posiłków szpitalnych – dodaje dyrektor Kloc.

Na parterze o powierzchni 362,12m2 dwukondygnacyjnego budynku o łącznej powierzchni użytkowej 736,82 m2 będzie znajdować się tzw. centrum diagnostyczne z rezonansem magnetycznym, natomiast w przyziemiu mieścić się będzie kuchnia przyszpitalna o powierzchni 374,7 m2. Budowa obejmie towarzysząca infrastrukturę techniczną, plac parkingowy i dojazd od ul. Korczaka.

Budowa zostanie sfinansowana ze środków własnych szpitala i kosztować będzie ok. 3 mln 200 tys. zł a powinna zostać zakończona do 31 marca 2016 roku.

Budynek powstanie między budynkiem B1 (pięciokondygnacyjnym budynkiem mieszczącym min. Blok Operacyjny, Oddział AiIT, sterylizację i aptekę ) a budynkiem Stacji Dializ na działce nr 1836 i będzie połączony łącznikiem na każdej kondygnacji z budynkiem B1.

 

oprac. mm,

foto: wizualizacja szpital „Latawiec”

 

{fcomment}

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *