Rewolucja w miejskiej komunikacji

wbautobusy

wbautobusyWałbrzych. Od środy, 1 lutego, zmieniają się zasady kursowania autobusów komunikacji miejskiej w Wałbrzychu. To efekt wyników badań potoków pasażerskich przeprowadzonych w listopadzie ubiegłego roku.

Od środy, 1 lutego, zmieniają się zasady kursowania autobusów komunikacji miejskiej w Wałbrzychu. To efekt wyników badań potoków pasażerskich przeprowadzonych w listopadzie ubiegłego roku.wbautobusy

Linia A – zmiana rozkładów i układu trasy
Dotychczas autobusy linii kursowały na odcinku: Plac Grunwaldzki – Podzamcze (wjazd na Podzamcze od strony ul. Kasztelańskiej) do ul. Blankowej gdzie zlokalizowany był przystanek końcowy. Po wprowadzeniu zmiany układu trasy autobusy linii A kursować będą wokół Podzamcza bez przystanku końcowego. Korekta godzin odjazdów polegać będzie na zwiększeniu częstotliwości kursowania w godzinach największej liczby przewożonych osób oraz ograniczeniu w liczbie kursów wykonywanych w godzinach porannych.

Linia C – nowa trasa i rozkład
Dotychczas autobusy linii kursowały na odcinku: Plac Grunwaldzki – Podzamcze (wjazd na Podzamcze od strony ul. Fortecznej) do ul. Blankowej gdzie zlokalizowany był przystanek końcowy. Po wprowadzeniu zmiany układu trasy autobusy linii C kursować będą wokół Podzamcza bez przystanku końcowego. Korekta godzin odjazdów polegać będzie na zwiększeniu częstotliwości kursowania w godzinach największej liczby przewożonych osób oraz ograniczeniu w liczbie kursów wykonywanych w godzinach porannych.

Linia 4 – mniej kursów, nowa trasa
Dotychczas autobusy linii 4 kursowały z przystanku położonego przy Al. Podwale na wysokości ulicy Blankowej przez ul. Wieniawskiego do Piaskowej Góry i dalej do Rusinowa. Od 1 lutego linia kursować będzie wokół Podzamcza odjeżdżając z przystanku początkowego zlokalizowanego przy Al. Podwale na wysokości ulicy Fortecznej. Z obowiązującego rozkładu jazdy zachowane zostały wyłącznie trzy kursy. Odjazdy z przystanku początkowego na Podzamczu zaplanowane zostały o godz.: 6:57, 7:57, 8:25 natomiast z Rusinowa o godz.: 12:50, 14:25 i 15:05.

Linia 5 – więcej kursów
Korekta godzin odjazdów polegać będzie na zwiększeniu częstotliwości kursowania w dni robocze w godzinach największej liczby przewożonych osób oraz ograniczeniu w liczbie kursów wykonywanych w godzinach popołudniowych w dni robocze oraz soboty. W niedzielę i święta wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy charakteryzujący się mniejszą częstotliwością kursowania w układzie całego dnia.

Linia 14 – znika
Ze względu na niewielką liczbę przewożonych pasażerów podjęto decyzję o zaprzestaniu wykonywania przewozów na linii nr 14, która obsługiwana była przez dwa pojazdy i kursowała wyłącznie w dni robocze. W celu skomunikowania ul. Beethovena z centrum miasta zadania przewozowe przejmie linia 15, która wybranymi kursami skierowana zostanie do obsługi połączenia. Na odcinku Szczawno Zdrój – Centrum cześć zadań przewozowych przejmie dodatkowy pojazd linii nr 5.

Linia 15 – przedłużone kursy
Modyfikacja połączenia polegać będzie na zmianie rozkładu jazdy, część kursów zostanie przedłużona do ul. Beethovena. Likwidacji ulegną przystanki charakteryzujące się bardzo niewielką liczba osób korzystających (ul. Moniuszki na wysokości byłego szpitala dziecięcego), poza tym autobusy zatrzymywać będą się na przystankach położonych przy ul. 1 Maja na wysokości nowej siedziby ZUS-u.

Linia 17 – już nie kursuje
Ze względu na niewielką liczbę przewożonych pasażerów podjęto decyzję o zaprzestaniu wykonywania przewozów na linii nr 17, która obsługiwana była przez jeden pojazd i kursowała wyłącznie w dni robocze.
/rqp

FOT. KRZYSZTOF KOŁOWICZ
Od 1 lutego zmieniają się rozkłady jazdy i trasy kursowania autobusów komunikacji miejskiej w Wałbrzychu

walbrzyski.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *