Rewitalizują skwery

Trwa rewitalizacja skwerów przy pl. Michała Drzymały oraz u zbiegu ulic Wałowej, Gen. Władysława Sikorskiego i Komunardów. To zadania zgłoszone i wybrane przez mieszkańców w ramach zeszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Środki przeznaczone w ramach budżetu na realizację tych zadań, to w obu przypadkach ponad 250 tys. zł. Podjęto jednak decyzję o kompleksowym remoncie tych placów, zwiększając koszty inwestycji.

Na placu Drzymały zakończyły się prace, związane z montażem urządzeń zabawowych i nawierzchni bezpiecznej na placach zabaw. Trwa montaż  ogrodzenia. Wykonano już także nowe oświetlenie parkowe. Na alejkach wewnątrz skweru pojawią się niedługo wiosenne nasadzenia. Całość dopełnią elementy małej architektury – ławki, kosze na odpady, stojaki rowerowe. Trwa także przebudowa części drogowej, w tym istniejących miejsc parkingowych, wraz z wymianą lamp oświetlenia drogowego. Koszt całej  inwestycji to ok.  870 tys. zł. – Za parę tygodni oddamy do użytku kolejny odnowiony skwer w mieście, choć już teraz widziałam, że dzieci kuszą kolorowe urządzenia. Jeszcze chwilę cierpliwości i najmłodsi bezpiecznie będą się mogli bawić się na nowym placu, który objęty zostanie monitoringiem.  Mam nadzieję, że będzie to piękne miejsce, które chętnie będą odwiedzać mieszkańcy   – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska. Plac przy skrzyżowaniu ulic Wałowej, Gen. Władysława Sikorskiego i Komunardów będzie kolejnym miejscem przygotowanym między innymi z myślą o dzieciach. – Podłogowa fontanna, nowe nasadzenia, ciekawa aranżacja parkowej przestrzeni – to wszystko zacznie cieszyć oczy świdniczan już jesienią – dodaje prezydent, Beata Moskal-Słaniewska. W ubiegłym roku przeprowadzono karczowanie drzew i krzewów oraz korekcje drzew – przygotowując teren na wiosenne nasadzenia zieleni. W tym roku  wykonano sieć zasilania podziemnego oświetlenia parkowego i położono kabel zasilający szafkę sterowania fontanny. W ramach zadania przebudowywano także układ drogowy od strony ul. Wałowej. Wyłoniony został również wykonawca przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych związanych z funkcjonowaniem fontanny.

W tym roku przeprowadzone zostaną jeszcze pozostałe roboty, niezbędne do całościowej rewitalizacji skweru tj. budowa fontanny, wykonanie alejek w obrębie skweru, nasadzeń zieleni, renowacja pozostałości pomnika, monitoring, zakup i montażu pozostałej części elementów małej architektury. Szacunkowy koszt wykonania powyższych prac wynosi ok. 745 tys. zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *