Remontowana ul. Sikorskiego nieprzejezdna

Nadszedł czarny scenariusz związany z przebudową ulicy Generała Władysława Sikorskiego w Świdnicy. Już 10 sierpnia część ulicy zostanie całkowicie wyłączona z ruchu. Taki stan rzeczy może potrwać do końca wakacji. Oznacza to jeszcze większy paraliż w tej części miasta.Zwłaszcza, że już wkrótce rozpocznie się też przebudowa ul. Zamenhofa.

Nadszedł czarny scenariusz związany z przebudową ulicy Generała Władysława Sikorskiego w Świdnicy. Już 10 sierpnia część ulicy zostanie całkowicie wyłączona z ruchu. Taki stan rzeczy może potrwać do końca wakacji. Oznacza to jeszcze większy paraliż w tej części miasta. Zwłaszcza, że już wkrótce rozpocznie się też przebudowa ul. Zamenhofa.

 

Z powodu całkowitego zamknięcia części ulicy Sikorskiego kierowcy pojadą do Strzegomia wytyczonym objazdem przez małą obwodnicę i łącznik

 

Drugi etap prac

W pierwszy tygodniu sierpnia pracownicy rozpoczną drugi etap prac. – Zamknięcie drogi jest konieczne, ma to związek z przebudową przepustu nad potokiem Jabłoniec. Ze względów technologicznych wykonawca musi wyłączyć ten odcinek drogi z ruchu – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

 

Już są pretensje

Kierowcy są już na skraju wytrzymania. – Najgorzej było w upały. Na budowie o godz. 8.00 rano pracowały dwie osoby, po czym około południa schodziły i nic się nie działo. Ja rozumiem, że jest gorąco, ale prace powinny być bardziej intensywne, a nie, że koparka stoi 40 minut i tylko opóźnia prace. Tak być nie może, w Niemczech to niedopuszczalne! – skarży się jeden z czytelników, który zadzwonił do redakcji z interwencją. Świdniczanie do redakcji dzwonią z różnymi pretensjami dot. przebudowy. Najwięcej skarg dotyczy tego, że przy małej obwodnicy i DK35 nie ma ronda albo że przy przebudowie należało zastosować ruch sterowany światłami. Przypomnijmy też, że blisko 800 osób podpisało się pod zażaleniem złożonym do Urzędu Miejskiego i najczęściej to okoliczni mieszkańcy składają skargi. – Codziennie muszę nadrabiać co najmniej 7 km, na paliwie tracę ok. 200-300 zł więcej niż dotychczas – dodaje kolejny świdniczanin.

 

Władze uspokajają

Zwracamy się w tym miejscu z apelem do kierowców o cierpliwość, utrudnienia nie powinny potrwać dłużej niż 3-4 tygodnie – zapewnia rzeczniczka i jednocześnie prosi o zwrócenie uwagi na nowe oznakowanie w tym rejonie miasta. – Objazdy zostaną poprowadzone małą obwodnicą i łącznikiem. Mieszkańcy ulicy Sikorskiego będą mieli zapewniony dojazd do swoich posesji, ponieważ ulica zamknięta zostanie na wysokości skrzyżowania ulic Pogodnej, Potokowej i Sikorskiego – dodaje.

 

Zmiany na lepsze

Przypomnijmy, że dzięki prowadzonym pracom będzie nowy asfalt, chodniki, nowe oświetlenie, miejsca postojowe i ścieżki rowerowe. Remont ulicy Sikorskiego jest wart prawie 4 mln zł, ale to i tak mniej niż początkowo zakładano. – Koszty przebudowy ulicy Sikorskiego najpierw oszacowano na 5 mln 582 tys. 464 zł, ale w przetargu udało się uzyskać kwotę 3 mln 736 tys. 724 zł. Pieniądze pochodzą z budżetu Świdnicy, gminy Świdnica, samorządu województwa i z narodowego programu budowy dróg lokalnych – informuje Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

Przebudowa ma zostać zakończona w połowie listopada tego roku.

 

 

Będzie jeszcze gorzej

Jadący ze Strzegomia czy Wrocławia w kierunku Świdnicy, po opuszczeniu obwodnicy, natrafią na następne problemy. Przy ulicy Zamenhofa lada dzień ruszy budowa ronda turbinowego. Rondo połączy skrzyżowanie z ulicą Ceglaną i nową drogą stanowiącą łącznik z ulicą Emilii Plater. Niefortunny zbieg terminów remontów, wynika z tego, że nowy układ drogowy musi zaistnieć równolegle z powstającym przy ul. Ceglanej marketem.

W ramach zadania zaplanowano przebudowę odcinka ulicy Zamenhofa, skrzyżowania z ulicą M.C. Skłodowskiej oraz zmianę sposobu obsługi stacji paliw. Zyskamy w tym miejscu także modyfikację istniejącej sygnalizacji świetlnej. Dodatkowo zostanie przebudowany układ miejskiej komunikacji zbiorowej w tym rejonie.

Podczas prac ruch będzie ograniczony. Można spodziewać się niemałych korków.

 

MM, BFG

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *