Remont z problemami. Przetarg unieważniony

Remont alei Niepodległości w Świdnicy stanął pod znakiem zapytania. Przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej został unieważniony.

Jak czytamy na stronie Biuletynu Informacji Publicznej w zawiadomieniu o unieważnieniu postępowania, powodem takiej decyzji jest za wysoka cena zaoferowana przez zgłoszonego projektanta. Na przetarg zgłosiła się tylko jedna firma – Biuro Inżynierskie TRAKT Grzegorza Lwowskiego z miejscowości Sędzisław w gminie Marciszów. Zamawiający na sfinansowanie projektu zamierzał przeznaczyć 222 tysięcy złotych, ale zgłoszony projektant zaproponował wyższą o ponad 70 tysięcy kwotę, a mianowicie 295 tysięcy złotych. To spowodowało unieważnienie postępowania.

Co dalej z remontem alei Niepodległości w Świdnicy? Na razie mieszkańcy mogą zobaczyć tylko wizualizacje.

W „Koncepcji Programowo-Przestrzennej dla zadania pn. „Przebudowa al. Niepodległości (drogi wojewódzkiej nr 379) w Świdnicy” zakłada się nie tylko przebudowę jezdni, ale też wymianę chodników, stworzenie parkingu dla autobusów, rozmieszczenie ścieżek rowerowych i umiejscowienie nowego przystanku dla miejskiej komunikacji.

Przypominamy. Skala zniszczeń w tym rejonie miasta jest ogromna. Okalające ulicę korzenie drzew spowodowały bowiem, że obronny mur pomiędzy pasem alei Niepodległości a ulicą Garbarską w Świdnicy się przechylił, a to stanowi niebezpieczeństwo dla mieszkańców. Od lat o remont tej ulicy walczyli również kierowcy i piesi. Przypomnijmy, że raz taka szansa już się pojawiła 20 lat temu, gdy był gotowy projekt, zrobiono wszystkie uzgodnienia i zadanie znalazło się na liście inwestycji do wykonania. Niestety remont ten nie został wykonany.

Więcej w papierowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”.

(BFG)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *