Remont po pożarze w Domu Dziecka

ddzdom

ddzdomTrwa naprawa szkód po pożarze w dzierżoniowskiej filii Domu Dziecka. W budynku prowadzony jest remont dachu i części pomieszczeń oraz wymiana instalacji elektrycznej.

Trwa naprawa szkód po pożarze w dzierżoniowskiej filii Domu Dziecka. W budynku prowadzony jest remont dachu i części pomieszczeń oraz wymiana instalacji elektrycznej.ddzdom
Pożar w filii Domu Dziecka w Dzierżoniowie wybuchł 14 października. Spłonął dach i część strychu, a niektóre pomieszczenia zostały zniszczone w akcji gaśniczej.

Ze względu na zbliżającą się zimę i trudne warunki atmosferyczne w trybie pilnym rozpoczęła się naprawa uszkodzeń budynku powstałych w wyniku pożaru. Obecnie prace zakończyli elektrycy, dzięki czemu mogą rozpocząć się roboty tynkarsko-malarskie w pomieszczeniach. Zaawansowane są również prace związane z remontem dachu.

Całościowa wartość remontu wyniesie 154 tys. zł. Część kosztów zostanie pokryta z ubezpieczenia, a część z pozyskanej przez Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie pomocy z budżetu państwa udzielonej przez Wojewodę Dolnośląskiego.

W czasie remontu dzieci przebywają w znajdującym się obok, drugim budynku w Dzierżoniowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *