Remont drogi w Sierpnicy

remont_sierpnica

remont_sierpnicaWAŁBRZYCH. Część nawierzchni już została odtworzona, a całość zostanie oddana do użytku z końcem listopada. To główna droga prowadząca do turystycznej Osówki, co nie jest bez znaczenia dla mieszkańców, ale i przybywających tam turystów.

WAŁBRZYCH. Część nawierzchni już została odtworzona, a całość zostanie oddana do użytku z końcem listopada. To główna droga prowadząca do turystycznej Osówki, co nie jest bez znaczenia dla mieszkańców, ale i przybywających tam turystów.

remont_sierpnicaPowiat Wałbrzyski na remont drogi przeznaczył w trzech etapach blisko 2 mln zł. W ramach prac odnowiono i odtworzono nawierzchnię, poszerzono pas drogi oraz wybudowano murki oporowe zwiększające bezpieczeństwo korzystających z drogi przy zakolach potoku w Sierpnicy.

Zadowoleni z efektu wyremontowanej drogi są już mieszkańcy wyżej położonych gospodarstw w Sierpnicy: – Jest bezpieczniej, bo teraz mamy szerszą drogę i nie ma w niej dziur – mówi Małgorzata Trojanowska, prowadząca agroturystykę ,,Sokołówka”. Dodaje także, że liczy także na to, iż w okresie zimowym – właśnie dzięki szerszej drodze – łatwiej będzie z odśnieżaniem. – Do naszego gospodarstwa dojeżdżają turyści, więc na pewno wyremontowana droga nie tylko ułatwi im dojazd, ale będzie też dobrze świadczyła naszym regionie – dodaje.

Obecnie trwają jeszcze parce w dolnej części Sierpnicy, przy skrzyżowaniu z drogą na Osówkę, a do końca listopada zostanie także wyremontowany ponad 200-metrowy odcinek drogi w Kolcach. Zleceniodawcą prac jest Powiat Wałbrzyski.

Źródło: nww24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *