Rekreacja i orientacja!

Na trening biegowy połączony z biegiem na orientację zaprasza mieszkańców w niedzielę, 14 kwietnia prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

Świdnicka Grupa Biegowa przeprowadzi o godz. 9.00 lekki trening biegowy na dystansie ok. 5 km. Start z parkingu przy OSIR Świdnica (ul. Śląska).

Biegacze dotrą do Bosmanatu, gdzie o godz. 10.00 rozpocznie się bieg na orientację (teren Parku Harcerskiego). Polegał on będzie na odnalezieniu, w jak najkrótszym czasie, zaznaczonych na mapie punktów kontrolnych. W międzyczasie będzie można wspólnie usmażyć kiełbaski na ognisku przygotowanym przez świdnickich harcerzy.

– Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i skierowany nie tylko do biegaczy, ale do wszystkich mieszkańców, tych dużych i tych mniejszych, do całych rodzin. Bieg na orientację zorganizuje Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej na nowoczesnym sprzęcie elektronicznym (system SI) weryfikującym przebiegnięcie trasy i czas – dodaje Radosław Werner, kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

W dniu imprezy w biurze zawodów możliwe są dodatkowe zgłoszenia i/lub korekty zgłoszeń, jednak organizator w tym przypadku nie gwarantuje zawodnikowi otrzymania pełnych świadczeń (mapa z trasą oraz chip do pomiaru czasu). Regulamin i zapisy do zawodów można znaleźć na stronie www.sport.swidnica.pl

(ps)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *