Reggae, słońce i taniec

Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Festiwal Regałowisko zapraszają w sobotę do Klubu Bolko na imprezę w rytmach reggae i dub! Gościem specjalnym będzie Maken, znany m.in. z radiowej Czwórki. Wydarzenie rozpocznie się o 19:00 pokazem teledysków wykonawców tegorocznej edycji Regałowiska.


DJ Bass Reprodukktor Xiadz Maken I fot Ada Ryczek

Na wielkim ekranie, w warunkach koncertowych, obejrzymy klipy m.in. Dreadzone, Zion Train, Grubsona, Mesajah, Bethel, Talliba, Konopians, Damiana Syjonfama i innych. Na imprezie będą też organizatorzy Regałowiska, którzy opowiedzą o tegorocznej edycji i o historii festiwalu.

Festiwal Regałowisko w Bielawie
Jeden z najstarszych festiwali plenerowych z muzyką reggae w Polsce. Tegoroczna, XX edycja tej imprezy to świadectwo ciągłego rozwoju oraz elastyczności festiwalu pod kątem muzycznym, dzięki czemu przez tyle lat Regałowisko istnieje na polskiej mapie festiwalowej. Jak co roku, na widzów będą czekać szczegółowo wyselekcjonowane sceny prezentujące różne gatunki muzyczne, strefa dla dzieci, dobrze wyposażone pole namiotowe, ale przede wszystkim unikatowy i jedyny klimat Gór Sowich.

Maken to selektor muzyki, MC i sceniczny performer, zazwyczaj wypełniający swoje obowiązki w sutannie – swoim stałym stroju roboczym. Poza sceną jest dziennikarzem muzycznym i promotorem. Od ponad 10 lat w Polskim Radio Czwórka prowadzi cotygodniowy program „Strefa Dread”. Usłyszeć go można w nagraniach Papriki Korps, francuskiego zespołu Brain Damage czy włoskiego producenta Pablo Rastera. Jest współproducentem pierwszych polskich wydawnictw nagranych na Jamajce w studio Tuff Gong – Rastasize „Day by Day” (2008) oraz Star Guard Muffin „Jamaican Trip” (2011). W 2014 nagrodzony został odznaką „Zasłużony Dla Kultury Polskiej” przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pracę przy Ostróda Reggae Festival.

Wydarzenie rozpocznie się w sobotę o 19:00 w Klubie Bolko w Świdnicy a wstęp jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *