Rajd Mechanika (FOTO)

????

140 uczestników, łącznie 20 przebytych kilometrów, zmienna aura i piękne widoki na wzniesienia Gór Kamiennych – tegoroczny wyjazd uczniów i nauczycieli na Rajd Mechanika właśnie dobiegł końca.

WP_20161004_10_15_09_Pro

Rajd Mechanika to coroczne ogólnoszkolne wydarzenie, na które z niecierpliwością czekają zarówno uczniowie klas starszych, jak i „pierwszaki”. Na początku roku szkolnego odbywa się wjazd w pobliskie góry, gdzie podczas pieszej wędrówki można aktywnie i miło spędzić czas.

Tegoroczny Rajd odbył się w dniach 3-4 października. W poniedziałek rano 31-osobowa grupa uczniów klas drugich i trzecich wraz z opiekunami wyruszyła pociągiem do miejscowości Boguszów-Gorce. Stamtąd zaplanowane było przejście zielonym szlakiem do Sokołowska. Trasa o średnim stopniu trudności wiodła przez Dzikowiec Mały i Dzikowiec (836 m n.p.m.) oraz miejscowość Unisław Śląski. Około 4-godzinna wędrówka zakończyła się w Ośrodku Radosno w Sokołowsku. Wieczorem na turystów czekało jeszcze tradycyjne ognisko z pieczeniem kiełbasek. Najbardziej tego dnia zaskoczyła nas – na szczęście pozytywnie – pogoda. Wbrew prognozom nie padało, chwilami nawet wyglądało słońce.

W piątek, we mgle i po nocnych opadach deszczu, na trasę Rajdu Mechanika wyruszyła liczna grupa pierwszoklasistów wraz z wychowawcami i opiekunami – mimo kapryśnej aury humory wszystkim dopisywały! Pierwszy raz Rajd przybrał formę rywalizacji międzyklasowej o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły. Na uczestników czekały liczne zadania niespodzianki. Uczniowie poznali historię szkoły i postać naszego patrona Mikołaja Kopernika, zaśpiewali ułożoną przez siebie piosenkę oraz robili sobie pamiątkowe zdjęcia. Wiele emocji dostarczyła zabawa w przeciąganie liny. Rajd zakończył się przy schronisku „Andrzejówka”, gdzie przy wspólnym ognisku pieczone były kiełbaski.

W rywalizacji międzyklasowej najwięcej punktów zdobyła i puchar wywalczyła klasa I c T – technik informatyk pod dowództwem wychowawczyni p. Małgorzaty Koźlik.

Tegoroczny Rajd za nami – ze zmienną aurą, porannymi opadami i mgłą, ale też wspomnieniem wspólnych chwil na szlaku, wesołej zabawy i rywalizacji. Przed nami – jak zawsze – plany na kolejne wędrówki w góry.

Organizator Rajdu Mechanika

Paulina Chudy

nauczyciel geografii w ZSM w Świdnicy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *