Rajd – będą utrudnienia (FOTO)

rajd rynek

rajd rynekOd piątku do niedzieli (24-26 kwietnia) zaplanowano rozegranie 43. edycji Rajdu Świdnickiego KRAUSE – 1. rundy Lotos Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Ze Świdnicy kierowcy wystartują, również w Świdnicy rajd się zakończy. .W związku z zawodami kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się liczyć z utrudnieniami.

Od piątku do niedzieli (24-26 kwietnia) zaplanowano rozegranie 43. edycji Rajdu Świdnickiego KRAUSE – 1. rundy Lotos Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Ze Świdnicy kierowcy wystartują, również w Świdnicy rajd się zakończy. .W związku z zawodami kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się liczyć z utrudnieniami. rajd rynek

Start i meta rajdu

W sobotę, 25 kwietnia oraz w niedzielę, 26 kwietnia w świdnickim Rynku zorganizowany zostanie honorowy start i meta rajdu, w związku z tym zostaną wprowadzone ograniczenia w parkowaniu na odcinkach dojazdowych do Rynku na ul. Pułaskiego (od skrzyżowania z ul. Bohaterów Getta do Rynku) oraz na ul. Długiej (od skrzyżowania z ul. Trybunalską do Rynku).


Miasteczko rajdowe

W piątek, 24.04.2015 r. od godz. 16.00 w rejonie świdnickiego OSiR-u zamknięty zostanie odcinek ul. Śląskiej (od nowego ronda przy ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej do skrzyżowania z ul. Zieloną) tutaj będzie zorganizowane „Miasteczko Rajdowe”, które funkcjonowało będzie do niedzieli, 26 kwietnia do godzin wieczornych. Dla tego etapu wyznaczone zostaną objazdy. (Mapa nr 1)

Również w sobotę, 25 kwietnia od godz. 16.00 do godz.22.00, z ruchu wyłączony zostanie fragment ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej (na odcinku od ronda na ul. Sprzymierzeńców wraz z nowym rondem na ul. Śląskiej). W tym czasie odbywa

się będzie komasacja (wjazd i serwis) – na tym odcinku ulica będzie całkowicie zamknięta dla ruchu. Podobnie będzie w niedzielę 26 kwietnia w godzinach 11:00 – 18:00 odbywa

się będzie komasacja i Super OS – na tym odcinku ulica będzie całkowicie zamknięta dla ruchu. (Mapa nr 2 i 3)

Power Stage

W niedzielę, 26 kwietnia w godzinach 13.00 – 16.30 zorganizowany zostanie specjalny OS 9 Power Stage – ulicami: Śląska – Westerplatte -pl. Drzymały – Matejki – Piekarska – pl. Ludowy – Garbarska – Wyspiańskiego – Sprzymierzeńców – Rycerska – Pionierów, te ulice będą całkowicie zamknięte dla ruchu.

Na ulicach, po których prowadzony będzie Power Stage obowiązywać będą z wyprzedzeniem czasowym zakazy zatrzymywania z restrykcją w postaci możliwości odholowania pojazdu. W związku z tym apelujemy do kierowców, którzy korzystają z parkingów na trasie prologu o przestawianie swoich pojazdów na sąsiednie ulice. Zakazy będą dotyczyły w szczególności rejonu placu Drzymały, Piekarskiej, placu Ludowego, ulic: Garbarskiej, Wyspiańskiego, Rycerskiej, Pionierów parkingu przy ul. Sprzymierzeńców. (Mapa nr. 3)

Dodatkowo między godzinami – 14.00 – 17.00 zorganizowany zostanie serwis oddalony dla samochodów na ul. Dworcowej, placu Dworcowym oraz dwóch przydworcowych pierzejach na pl. Grunwaldzkim – te ulice będą całkowicie zamknięte dla ruchu. (Mapa nr. 4)
Do kierowców apelujemy o ostrożną jazdę i zwracanie szczególnej uwagi na nowe oznakowanie.

Komunikacja zbiorowa

Od piątku do niedzieli (24-26 kwietnia) zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej związane z 43. Rajdem Świdnickim KRAUSE.

W dniu 25.04.2015 r.od godz. 13.00do godz. 24.00

Linia:

Kierunek:

Przystanki wyłączone z obsługi:

50

Wokulskiego

Pionierów Ziemi Świdnickiej, Śląska-OSiR.

52

Kopernika

Śląska-OSiR, Pionierów Ziemi Świdnickiej.

W dniu 26.04.2014 r. od godz. 13.00 do godz. 24.00

Linia:

Kierunek:

Przystanki wyłączone
z obsługi:

6

Kopernika

Pl. Drzymały, Westerplatte/Bystrzycka, Jodłowa PKP.

6

E. Plater

Jodłowa PKP, Westerplatte/Bystrzycka, Westerplatte/Śląska,

Pl. Wolności-Równa.

8

Strzelińska

Pl. Drzymały, Westerplatte/Bystrzycka.

12

Wieruszów

30

Burkatów

60

Lutomia Górna

8

Prądzyńskiego

Westerplatte/Bystrzycka, Westerplatte/Śląska,

Pl. Wolności-Równa.

12,30,60

Pl. Św. Małgorzaty

W dniu 26.04.2015r

Linia:

Przystanki wyłączone z obsługi:

30

Lubachów, Lubachów Rest. Myśliwska, Lubachów Rest. Paprotka.

50

Wałbrzyska/ Kusocińskiego, Wałbrzyska/Głowackiego, Pl. Grunwaldzki, Al. Niepodległości, Pionierów Ziemi Świdnickiej, Śląska-OSiR.

52

Śląska-OSiR, Al. Niepodległości, Pl. Grunwaldzki, Wałbrzyska/Głowackiego, Wałbrzyska/Kusocińskiego.

{gallery}galerie/150420rajd{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *