Radosne świętowanie (FOTO)

 

Msza święta w intencji Ojczyzny celebrowana przez biskupa świdnickiego Ignacego Deca, patriotyczna manifestacja, artystyczny program i oddanie hołdu pod Pomnikiem Zwycięstwa wszystkim walczącym. Tak w Świdnicy świętowano 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Główne uroczystości z udziałem władz miejskich, powiatowych, zaproszonych gości i mieszkańców odbyły się na placu Jana Pawła II przed świdnicką katedrą.

W przyszłym roku minie 100 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości. O tej wyjątkowej rocznicy mówi się już teraz.

Przygotowujemy się do setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Dzisiaj – w 99. rocznicę mówimy o tym, jak ważna jest wolność, patriotyzm, czym jest Ojczyzna, co to znaczy naród. Nie chcę dziś mówić o wielkich bohaterach, chcę mówić o bohaterach drugiego planu. Dziś nie żylibyśmy w takiej Polsce, w jakiej żyjemy, gdyby nie Oni – mówiła podczas uroczystych obchodów Beata Moskal-Słaniewska,  prezydent Świdnicy.

Z okazji Święta Niepodległości sporo wydarzeń przygotowano nie tylko 11 listopada. Także w innych dniach zaplanowano wystawy, koncerty i konkursy. Zobacz PROGRAM http://ws-24.pl/obchody-swieta-niepodleglosci-w-swidnicy-program/

Wielu mieszkańców z własnej inicjatywy wywiesiło też flagi w swoich oknach i przy domach, by w ten sposób pokazać wyraz patriotyzmu i radości z wolnej Ojczyzny.

tekst i zdjęcia Beata Figurna-Garbiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *