Radość z biało-czerwonej (FOTO)

Konkursy, animacje, puszczanie baniek mydlanych, malowanie buziek, gry i rebusy, a to wszystko oczywiście związane z flagą biało-czerwoną. W tym roku Dzień Flagi w Świdnicy zorganizowano na bogato. Głównym punktem wydarzenia było przekazanie narodowej flagi harcerzom i wciągniecie jej na maszt.

Dzień Flagi 2016 (69)

Dzień Flagi w Świdnicy rozpoczął się o godz. 11.00 w Rynku przed wejściem do miejskiego teatru i potrwa do godz. 14.00. Pogoda i humory dopisały. Każdy, kto przyszedł do świdnickiego Rynku od podopiecznych Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy otrzymał białe i czerwone balony oraz narodowe flagi. Pracownicy „Ale Heca” przygotowali też mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, m.in. możliwość zrobienia sobie zdjęcia z symbolami narodowymi w fotobudce, puszczanie baniek mydlanych i konkursy z nagrodami.

Dzień Flagi 2016 (37)

Głównym punktem wydarzenia było przekazanie przez prezydent Świdnicy biało-czerwonej flagi świdnickim harcerzom.

Flaga pozwala się nam utożsamiać z tym, co w naszej polskości jest najpiękniejsze. To jeden z symboli, obok godła i hymnu, który powinniśmy zawsze szanować, gdziekolwiek w świecie jesteśmy. Nasza flaga jest czymś, z czego powinniśmy być dumni i co powinniśmy chronić – mówiła do przedszkolaków, harcerzy, podopiecznych MDK oraz do wszystkich zgromadzonych gości i mieszkańców Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska i zachęcała, aby dzieci nauczyły się wiersza Czesława Janczarskiego o fladze biało-czerwonej, który wcześniej sama przypomniała i dodała, że miała 6 lat, gdy go pierwszy raz recytowała na szkolnej Akademii.

Dzień Flagi 2016 (35)

A brzmi on tak:

„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste”

Głównym organizatorem Święta Flagi w Świdnicy jest Urząd Miejski.

Dzień Flagi 2016 (50)

Dzień Flagi to jedno z najmłodszych świąt państwowych, obchodzone jest od 2004 roku.

tekst i zdjęcia Beata Figurna-Garbiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *