Radość tryska, bo mają nowe boiska (FOTO)

 

Grali w kosza, biegali, tańczyli i śpiewali – tak społeczność szkolna wyraziła swoją radość z budowy kompleksu boisk przy Gimnazjum nr 2 na Osiedlu Młodych w Świdnicy, które od września stanie się Szkołą Podstawową nr 2. Inwestycja została zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego.

Na budowę kompleksu sportowego wpływ mieli mieszkańcy, którzy w 3. edycji budżetu obywatelskiego oddali na to zdanie 1306 głosów. To wystarczyło, by wygrać. Prace nad boiskami rozpoczęły się na początku lutego tego roku i choć termin ich zakończenia wyznaczono na sierpień, to już 19 czerwca zakończyły się procedury odbioru.

W skład kompleksu sportowego wchodzą: boiska do gry w piłkę ręczną, nożną, siatkową, koszykową, bieżna sportowa i skocznia oraz stanowisko do rzutu młotem. Inwestycja kosztowała 1,2 miliona złotych.

Dzieci są zachwycone, co pokazały podczas rodzinnego festynu w popisach akrobatycznych, tanecznych i muzycznych. Pomimo upału, dzielnie pobiegły też dla Ugandy. Wpływy z tego szczytnego przedsięwzięcia zostaną przeznaczone na wsparcie Domu Małego Dziecka Window of  Life w Ugandzie, z którym szkoła współpracuje od tego roku szkolnego.

Uroczyste otwarcie boisk w otoczeniu władz i zaproszonych gości odbyło się wczoraj, 20 czerwca.

tekst i zdjęcia Beata Figurna-Garbiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *