Radość juniorów i seniorów na Ślęży

21 kwietnia 2016 roku uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie wzięli udział w wycieczce integracyjnej na Ślężę.  Dzieci zaprosiły do wspólnego wyjazdu rodziców oraz dziadków. Wszystko w ramach projektu „Aktywny Senior- Uśmiechnięty Junior”.

Rajd na Ślężę

Edukacja to wychowanie, a w każdym z tych etapów ważni są nie tylko nauczyciele i rodzice, ale i dziadkowie. Projekt AKTYWNY SENIOR – UŚMIECHNIĘTY JUNIOR realizowany jest do 27 maja 2016 roku. W ramach konkursu Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Pszennie otrzymała 4 tys. na realizację zadań i zakup niezbędnych pomocy (sprzętu sportowego, przyborów do ćwiczeń, rekwizytów do tańców, gier stolikowych). Jednym z nich jest wspólny wyjazd na Ślężę.

Po krótkiej rozgrzewce przeprowadzonej przez nauczyciela wychowania fizycznego grupa wyruszyła żółtym szlakiem prowadzącym na Ślężę. Po drodze uczestnicy wykonywali zadania oraz podziwiali piękno przyrody. Wycieczka zakończyła się wspólnymi zabawami ruchowymi i pieczeniem kiełbasek przy ognisku.  Celem wycieczki była integracja i aktywizacja najbliższych członków rodziny – informuje Justyna Kukla ze SP im. M. Kopernika w Pszennie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *