Puchar Świata w Świdnicy (FOTO/VIDEO)

sport 25

sport 25Prezentacja siatkarskiego Pucharu Świata, wywalczonego we wrześniu ubiegłego przez reprezentację Polski mężczyzn była główną atrakcją organizowanego przez Gimnazjum nr 3 w Świdnicy II Międzypokoleniowego Forum Lokalnych Sportowców. Do szkoły zjechały także gwiazdy sportu – obecne i sprzed lat.

Prezentacja siatkarskiego Pucharu Świata, wywalczonego we wrześniu ubiegłego przez reprezentację Polski mężczyzn była główną atrakcją organizowanego przez Gimnazjum nr 3 w Świdnicy II Międzypokoleniowego Forum Lokalnych Sportowców. Do szkoły zjechały także gwiazdy sportu – obecne i sprzed lat. 

Ceremonię prezentacji pucharu poprowadził Tadeusz Kalinowski z Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej. O trofeum powiedział w zasadzie wszystko, co można było powiedzieć. – Puchar mierzy 42.88 cm i waży 9 kilogramów, składa się z 12 elementów, symbolizujących każdego z zawodników w siatkarskiej drużynie – tłumaczył. Każdy uczestnik forum mógł obejrzeć i dotknąć puchar oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Po południu puchar mozna było podziwiać także w Wieży Ratuszowej. sport 25

Gimnazjum nr 3 kilka lat temu postawiła na sport – w placówce działają klasy o profilu piłki ręcznej, nożnej i siatkowej. Placówka współpracuje ze świdnickimi klubami: ŚKPR-em, MKS-em UKS-em Dekorią i Polonią-Stalą. Inicjatywa Międzypokoleniowego Forum Lokalnych Sportowców jest naturalną kontynuacją zaangażowania szkoły w sport. – To wspaniała impreza. Gratuluję dyrekcji. Cieszę się, że znów tutaj jestem i z tego co widzę, są tu osoby, które bywały też wcześniej – mówiła Renata Mauer-Różańska, zdobywczyni trzech medali olimpijskich – dwóch złotych i brązowego. Obok niej na spotkanie z młodzieżą przyjechali między innymi siatkarki i siatkarze: Bogumiła Pyziołek,m Magdalena Sadowska i Krzysztof Janczak, były piłkarz Jarosław Lato, motocyklista Piotr Betlej, mistrz świata w taekwondo Jerzy Brzostowski i wielu innych. Prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, która wraz z Cezarym Przybylskim, marszałkiem województwa patronowała wydarzeniu życzyła uczniom Gimnazjum nr 3, aby w przyszłości poszli śladami swoich gości. – Chciałabym, żebyście wy też kiedyś stali się sportowymi autorytetami dla młodszych kolegów, którzy będą uczyli się w tej szkole.

Zobacz film:

 

{youtube}MNmbWGq1WlE{/youtube}

 

Sportowi mistrzowie przeprowadzili pokazowe treningi z młodzieżą, były dyskusje panelowe oraz debata o randze zajęć wychowania fizycznego. – Debata była dla nas szczególnie ważnym elementem forum – podkreśla Iwona Kasprzyk, dyrektor Gimnazjum nr 3. „Kwadratowy Stół Sportowy” zgromadził przedstawicieli szkół, samorządowców i sportowców. Dyskusje toczyły się wokół trzech zasadniczych pytań: Co jest wartościowego w lekcjach wf? Dlaczego uczniowie z nich rezygnują? Jak można to zmienić?

Elementem forum było też rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego dla uczniów szkół podstawowych, który odbywał się pod hasłem „Mój sport, moja pasja”. Pięć równorzędnych nagród w postaci kart upominkowych do salonów empik otrzymali: Julia Agatowska i Julia Ogrodnik z SP 105, Ignacy Marciniak i Agnieszka Godula z SP 6 oraz Martyna Jończyk z SP 1

(ram, foto Wiktor Bąkiewicz, wideo Mariusz Ordyniec)

{gallery}galerie/150213sport{/gallery}

{fcomment}

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *