Pseudofani Śląska zatrzymani

kibice-wks-slask-wroclaw-z-szalikami

kibice-wks-slask-wroclaw-z-szalikamiWROCŁAW/POZNAŃ. Poznańscy policjanci zatrzymali 13 pseudokibiców Śląska Wrocław, którzy przyjechali na mecz ligowy z Lechem.

Poznańscy policjanci zatrzymali 13 pseudokibiców Śląska Wrocław, którzy przyjechali na mecz ligowy z Lechem.

kibice-wks-slask-wroclaw-z-szalikami

Podejrzewani są m.in. o pobicia i rozboje.

Policjanci po piątkowym meczu Lecha Poznań ze Śląskiem Wrocław (zakończonego remisem 2:2) zatrzymali grupę osób podejrzewanych o dokonanie rozboju w okolicach Stęszewa. Po przewiezieniu ich do jednego z poznańskich komisariatów ustalono, że trzech mężczyzn kilka godzin wcześniej napadło na kierowcę samochodu osobowego, zabierając mu koszulkę z klubowymi barwami. Funkcjonariusze zatrzymali całą grupę tuż po spotkaniu piłkarskim. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Inni zatrzymani podejrzewani są o pobicie poznaniaków wracających z meczu. Jeden z agresorów został ujęty przez policjantów w okolicach miejsca zdarzenia, czterech pozostałych zatrzymali funkcjonariusze z Kościana na punkcie blokadowym.

W ręce policji wpadło pięciu mężczyzn, za którymi prowadzone były wcześniejsze poszukiwania. Trzech z nich zatrzymano tuż przed wejściem na stadion podczas kontroli dokumentów.

 

Źródło: regional.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *