Jeśli nie macie jeszcze planów, jak powitać Nowy Rok, skorzystajcie z naszych propozycji. W powiecie świdnickim przygotowano dużo atrakcji. Będą koncerty, występy artystyczne, nauka tańca i oczywiście pokazy fajerwerków!

sylwester 3

W Świdnicy pod chmurką albo w kinie

W tym roku świdniczanie już po raz drugi po bardzo długiej przerwie będą mogli powitać wspólnie Nowy Rok. 31 grudnia o godzinie 22.00 rozpocznie się zabawa sylwestrowa w świdnickim Rynku. Jako gwiazda wieczoru wystąpi Abba Show, polskie wydanie legendarnego zespołu Abba. Ten szczeciński band gościł już w Świdnicy przy okazji tegorocznego Dnia Kobiet i od żeńskiej tłumnie zebranej publiczności zebrał owacje na stojąco. Nic dziwnego, bo ze sceny popłynęły wszystkie największe hity zespołu tj. „Mamma Mia!”, „Dancing Queen” czy „Gimme! Gimme! Gimme!”.

Przed nimi na scenie zagrają The Black oraz Paulina Lenda Cover Band. Tradycyjnie o północy wszystkim mieszkańcom życzenia złoży prezydent miasta. Nie zabraknie oczywiście pokazu sztucznych ogni. – Zespoły są tak dobrane, żeby można się było pobawić przy muzyce. Między koncertami dla rozgrzewki będą pokazy tańca latino i przy okazji nauka tańca – informuje Anna Rudnicka, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury i zapewnia, że będzie bezpiecznie. – Wstęp jest darmowy. Imprezę zgłaszamy jako masowa, więc zakładamy rotacyjne min. 1000 osób. Będzie oczywiście ochrona.

Jeżeli ktoś nie lubi spędzać Sylwestra na powietrzu, to kino Cinema 3D w Świdnicy przygotowało „Sylwestrową Noc Filmową”. – W tę noc oprócz filmów nie zabraknie oczywiście lampki szampana o północy – mówi Bartosz Zacharski specjalista ds. kluczowych klientów Ciemna 3D. Na widzów, którzy zdecydują się spędzić sylwestra w kinie czekają dwa pakiety maratonów filmowych. Pierwsze to Hity 2015, które rozpoczną się o godzinie 21.00 i będą to „Dzień dobry, Kocham Cię!”, „Wkręceni 2” oraz „Listy do M. 2”. Z kolei o godz. 22.00 wystartują Premiery 2016, gdzie widzowie zobaczą „Moje córki krowy” i „Ekscentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy”. Bilety na wydarzenie w cenie 30 złotych są do nabycia w kasach kina oraz przez internet na www.cinema3d.pl.

W powiecie karaoke, fajerwerki i muzyka na żywo

Jak co roku burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz zaprasza na Sylwestra do świebodzickiego rynku. Rozpocznie się on o godz. 22.30 zabawą taneczną przy udziale Tomasza Jaszewskiego, finalisty Grand Prix Polski posiadającego międzynarodową klasę taneczną „S” w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Poza tym dla mieszkańców przygotowano karaoke, muzykę na żywo i konkursy z nagrodami. O północy życzenia noworoczne złoży włodarz miasta i wystrzelą fajerwerki. Imprezę będzie prowadził prezenter radiowy Jacek Czwojdziński.

Na sylwester pod chmurką już po raz piąty zaprasza również Burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta. W programie zaplanowano wielką loterię z nagrodami, pokaz sztucznych ogni i konkursy z nagrodami. Na scenie wystąpią Ramolsi. Zespół istnieje od 6 lat i uznawany jest za jeden z najlepiej koncertujących coverowych zespołów w Polsce. Repertuar opierają na najlepszych przebojach lat 70. i 80. Byli supportem między innymi takich gwiazd jak Maryla Rodowicz, Kombi czy Łzy. Impreza rozpocznie się o godz. 22.00 i potrwa do 2 w nocy.

W Jaworzynie Śląskiej również jak co roku odbędzie się wspólne przywitanie Nowego Roku. O północy, 31 grudnia, przed Urzędem Miejskim w Jaworzynie Śląskiej burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz złoży mieszkańcom tradycyjne życzenia noworoczne, a następnie odbędzie się pokaz fajerwerków.

Gmina Marcinowice zaprasza do skorzystania z propozycji przygotowanej przez Radę Sołecką w Białej. Zabawa rozpocznie się na świetlicy o godzinie 20.00. Cena biletu to 100 złotych od pary. Organizatorzy zapewniają: zabawę z DJ, ciepłe i zimnie napoje, szampana i gorący posiłek. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 669 041 525 oraz w sklepie u pani Ani Ciepłej.

Wszystkim mieszkańcom powiatu świdnickiego bez względu na to, czy spędzą sylwestra w domu, na wolnym powietrzu czy w świetlicy wiejskiej, życzymy szampańskiej zabawy.

Beata Figurna-Garbiec

  • Artykuł ukazał się w 52. numerze „Wiadomości Świdnickich” z 28 grudnia 2015 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *