Przywieźli wór medali

Bardzo szczęśliwy okazał się dla zawodników Stowarzyszenia Boks Polonia Świdnica ring w Pieszycach. Z odbywających się tam Mistrzostw Dolnego Śląska świdniczanie wrócili z dziesięcioma miejscami na podium.

Zawody odbyły się 25 i 26 lutego. Na starcie stanęło 128 zawodników i zawodniczek z kategorii junior i kadet. Reprezentanci Polonii grali „pierwsze skrzypce”. Efektem był solidny plon medali. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Magda Sochowicz, Agnieszka Serdyńska, Kamil Guźlinski i Oliwier Kuliński. Srebrne medale zdobyli: Adam Przybylski, Jakub Szczypiński, Eryk Skirgajło i Anna Ghulyan, a brązowe Patryk Soyer i Kamil Pulak. Co tu dużo mówić. Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętych wyników. Mówią one same za siebie – komentuje Mariusz Kuc, który wspólnie z Mirosławem Treczyńskim i Władysławem Wołoszem opiekuje się pięściarzami Polonii.

Dla dziewcząt start w Pieszycach był przetarciem przed poważniejszą imprezą, jaka od 1 do 5 marca odbędzie się w Grudziądzu. Ghulyan i Serdyńska powalczą w Mistrzostwach Polski juniorek zaś Sochowicz o przepustkę na Mistrzostwa Europy kadetek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *