Przyszłość jest dziś

Tak brzmi hasło tegorocznej dziewiątej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych”. Przypominamy, że do 10 sierpnia trwa nabór filmów.

okiemmodychhhh

„Okiem Młodych” oddaje głos młodym filmowcom. Twórcy do 30. roku życia z filmami do 30 minut mogą wystartować w Konkursie Głównym, a nieprofesjonalni autorzy półgodzinnych dokumentów, którzy nie przekroczyli 21 lat – w Konkursie Młodzieżowym. Program imprezy uzupełniają pełnometrażowe filmy dokumentalne, nagradzane na największych festiwalach filmowych świata, a także spotkania z twórcami, debaty, warsztaty, pokazy dla seniorów oraz edukacyjne projekcje dla młodzieży.

Tegoroczna edycja odbywać się będzie pod hasłem „Przyszłość jest dziś”. – Rozumiane ono będzie szeroko – tak jeśli chodzi o problematykę społeczną, jak i dynamicznie rozwijającą się technologię, która wpływa także na rewolucję filmową – tłumaczy Kuba Żary z Wrocławskiej Fundacji Filmowej. – Coraz istotniejsza rola sieci, rosnąca popularność rzeczywistości wirtualnej czy przyzwyczajenie do interaktywności zmieniają nasze postrzeganie i doświadczanie świata. Reaguje na to również kino dokumentalne, namiętnie eksplorujące nowe sposoby opowiadania: do mockumentu czy dokumentu animowanego, dołączają formy crossmedialne i transmedialne, dokumenty sieciowe, dokumenty interaktywne oraz VR. Te najnowsze formy zaprezentowane zostaną publiczności właśnie w ramach 9. edycji „Okiem Młodych”.

Festiwal odbędzie się od 12 do 18 września. Wstęp będzie bezpłatny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *