Przyszła pani doktor w ringu

Brązowy medal przywiozła z Akademickich Mistrzostw Polski w boksie zawodniczka Stowarzyszenia Boks Polonia Świdnica Marta Wsiaki. Świdniczanka udanie łączy karierę sportową z naukową.

marta wsiaki

„AMP-y” 25 i 26 czerwca odbyły się w Katowicach. Marta walczyła w kategorii 60 kg. W półfinale pechowo trafiła na bardzo mocną rywalkę, przegrała i musiała zadowolić się brązowym medalem. Serdecznie gratulujemy i życzymy takiej skuteczności w obronie doktoratu, która już niebawem. Zawodniczka Polonii studiuje psychologię sportu na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Tematem pracy doktoranckiej jest „Realizacja postulatywnych etosów osobowościowych u przedstawicieli różnych sportów walki w porównaniu do zawodników uprawiających inne dyscypliny sportowe.”

Tymczasem już od soboty, 2 lipca w Ząbkowicach Śląskich rozpoczynają swoje boje kadetki i kadeci w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie. Polonię reprezentować będzie szóstka zawodników i zawodniczek: Rafał Radwański, Norbert Gręda, Kamil Guźlinski, Benjamin Sierpowski, Ania Ghulyan i Angelika Burban.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *