Przypilnują plonów na działkach

Strażnicy miejscy kontynuują kontrole ogrodów działkowych.

Straż plony

Powoli wchodzimy w okres, kiedy to z ogródków działkowych zaczynamy zbierać plon. To właśnie w tym czasie, obok kwitnących kwiatów, najwięcej jest warzyw i owoców nadających się do konsumpcji. Niestety, to co okupione jest ciężką pracą, gdzie od wczesnej wiosny jest przez działkowiczów pielęgnowane, doglądane, teraz staje się łatwym łupem – tłumaczą strażnicy i dodają, że szczególnie w tym okresie funkcjonariusze o różnych porach dnia i nocy będą doglądać tereny ogrodów działkowych.

Posiadamy klucze do wszystkich głównych bram wejściowych na te ogrody i nie wiadomo kiedy możemy się pokazać na terenie jednego z nich – dodają i proszą też samych działkowiczów o pomoc w ujawnianiu takich zdarzeń.

Gdy zauważymy coś niepokojącego prosimy o kontakt dzwoniąc do nas na bezpłatny nr 986 bądź policji na nr 997. Gdy zauważymy takiego osobnika starajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów co do jego wyglądu. Jak już to miało miejsce w latach ubiegłych może się okazać, że człowiek taki sprzedaje później okazyjnie „skradziony plon” na terenie miasta – tłumaczy Marek Fiłonowicz ze straży miejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *