Przygotowania do Wielkanocy (FOTO)

9 kwietnia 2016 obchodziły jubileusz 70-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Lutomi Dolnej. Pomimo tak pięknego jubileuszu wcale nie zwalniają tempa. Właśnie przygotowują się do jarmarku wielkanocnego w Pszennie. Oprócz kulinarnych zdolności gospodynie mogą pochwalić się także swoim rękodziełem, a ich popisowym dziełem jest wielkanocna palma.

Aktualnie w naszym Kole trwają przygotowanie do Świąt Wielkanocnych. Przygotowujemy smaczne potrawy, a także wykonujemy palmę wielkanocną oraz dekoracje świąteczne. Będą one doskonałą ozdobą stołów wielkanocnych – podkreślała Lucyna Mroczek, z KGW Lutomia Dolna. Już dziś zapraszamy na nasze stoisko do Pszenna, w najbliższą sobotę, 24 marca od godz. 13.30.

Piękne palmy wielkanocne powstają w wielu sołectwach na terenie całej gminy. W miniony weekend mieszkańcy sołectwa Bystrzyca Górna wykonali ich kilkanaście. Tworzenie wielkanocnych ozdób i dekoracji to doskonała okazja do integracji seniorów, wymiany pomysłów i doświadczeń – mówi Beata Szyszka, radna sołectwa Bystrzyca Górna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *