Przygotowali Szlachetną Paczkę

Już po raz czwarty uczniowie Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym wraz ze swoimi rodzicami oraz nauczycielami włączyli się do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA. 19 kartonów trafi do 5 osobowej rodziny pod Wałbrzychem.

szlachetna-paczka-w-witoszowie-dolnym

Święta, to szczególny czas kiedy spotykamy się całymi rodzinami i nie martwimy się o nic. Chciałabym, aby rodzina, której w tym roku pomagamy miała tak samo – mówiła Julia  z klasy V.

19 listopada br. wystartowała XVI edycja Szlachetnej Paczki, która ma na celu wsparcie rodzin w potrzebie w tym szczególnym, świątecznym okresie. Również i w tym roku wsparliśmy akcję. Czwarty rok z rzędu uczniowie szkoły z zaangażowaniem włączyli się w dzieło pomocy potrzebującym, wykazując się empatią, wrażliwością
i zrozumieniem dla słabszych i uboższych. W piątek 9 grudnia wraz z kilkoma mamami
i pedagogami spakowali gromadzone od kilku tygodni produkty spożywcze, środki czystości, odzież, przybory szkolne i drobne upominki dla wybranej rodziny. Efekt 19 kartonów – mówi Krystyna Kwaśnik, dyrektor szkoły.

Dla nas pomaganie jest naturalną rzeczą, bardzo często nie doceniamy jak wiele posiadamy. Biorąc udział w takich przedsięwzięciach możemy dać radość rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Uczymy w ten sposób nasze dzieci wrażliwości i chęć niesienia pomocy potrzebującym. Dzieci często nieświadomie ukazują to, co dorośli nazywają empatią. Jako jedna osoba nie zrobimy wiele natomiast jako grupa możemy uszczęśliwić całą rodzinę – mówili zgodnie rodzice.

Dziękujemy dzieciom, rodzicom i nauczycielom ze Szkoły Podstawowej im. L Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym za okazane wsparcie, przekazane produkty i upominki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *