Przeżyli piłkarskie emocje (FOTO)

Ponad 100-osobowa grupa, w większości dzieci ze Świdnicy z Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych wraz ze swoimi opiekunami oraz drużyna piłkarska chłopców Polonii-Stal Świdnica ze swoimi rodzicami, prowadzona przez trenera Przemysława Malczyka, uczestniczyła w meczu, który odbył się w niedzielę, 21 lutego, w ramach rozgrywek polskiej Ekstraklasy pomiędzy miejscowym Zagłębiem a Legią Warszawa na stadionie Dialog Arena w Lubinie. Zawody zakończyły się zwycięstwem Legii 2:1.

DSCI0566

Dzieciaków dostąpił ogromny zaszczyt, gdyż spotkało ich wielkie wyróżnienie wyprowadzenia na środek boiska piłkarzy obu zespołów przed rozpoczęciem meczu. Było to dla nich bez wątpienia wielkie, emocjonalne przeżycie, które udzieliło się również ich opiekunom i rodzicom. Bardzo sympatycznym elementem było także przybycie na sektor dzieciaków z Domu Dziecka przedstawicieli kibiców Zagłębia Lubin (Stowarzyszenie Fanatyków Zagłębia Lubin), którzy otrzymali od dzieci bardzo miłe, zrobione własnoręcznie przez nich upominki. Kibice byli bardzo zaskoczeni tym gestem dzieciaków. Obiecali, że w dalszym ciągu, a robią to już od kilkunastu lat, pomagać będą w okresie Świąt Bożego Narodzenia świdnickim podopiecznym tych placówek.

Chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy zaangażowani byli w to przedsięwzięcie. Panu Radkowi Nalewajce, pracownikowi Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Świdnicy, trenerowi Przemysławowi Malczykowi z Polonii-Stal Świdnica, Panom Tomaszowi Mojsie i Zdzisławowi Paździorze za pomoc finansową, Państwu Katarzynie i Mariuszowi Lenkiewiczom z Firmy PASOL oraz Panu Eugeniuszowi Kępie – właścicielowi Cukierni KASIA za ufundowanie słodkości dla uczestników wycieczki – mówi Wiesław Żurek, prezes Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas Football”.

DSCI0541 DSCI0566 DSCI0574 WP_20160221_15_27_27_Pro WP_20160221_15_29_58_Pro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *