Przez lata pomagała innym, dzisiaj sama potrzebuje pomocy

Beata Łotarewicz pracuje w Zespole Szkół Specjalnych w Świdnicy. Od ponad 26 lat zajmuje się pracą i terapią dziecka niepełnosprawnego intelektualnie, w tym ponad 10 lat pracą z dziećmi z autyzmem. Niestety od dwóch lata zmaga się z agresywnym rakiem piersi i teraz sama potrzebuje pomocy.

Beata Łotarewicz, pedagog specjalny w oddziale dla uczniów ze spektrum autyzmu w czerwcu skończy 53 lata. Od ponad 26 lat zajmuje się pracą i terapią dziecka niepełnosprawnego intelektualnie, w tym ponad 10 lat pracą z dziećmi z autyzmem.  – Wybrałam ten zawód, bowiem zawsze chciałam pomagać innym, zwłaszcza dzieciom. Nigdy nie szczędziłam środków i prywatnego czasu, aby stale podnosić kwalifikacje i doskonalić swój warsztat pracy, tak aby prowadzone przeze mnie zajęcia były zawsze na jak najwyższym poziomie. Miałam jeszcze wiele planów i pomysłów związanych z pracą zawodową, niestety los tak chciał, że teraz sama potrzebuję pomocy i wsparcia w leczeniu oraz walce z tą ciężką chorobą – mówi nauczycielka ze Świdnicy.

Od 2016 roku cierpi na agresywnego raka piersi, w chwili obecnej z przerzutami do kośćca tzn.: kręgosłupa, bioder, kości udowych, żeber oraz kości czaszki oraz płuc. – Od momentu diagnozy przeszłam operację oszczędzającą piersi z całkowitą limfadenektomią pachową prawostronną, chemioterapię i radioterapię. Niestety w moim przypadku w niedługim czasie po operacji nastąpiła wznowa choroby, która rozsiała się właśnie w kościach i do płuc, czemu towarzyszy ból i cierpienie zarówno fizyczne, jak i psychiczne – opisuje swoją sytuację Beata Łotarewicz.

Aktualnie przyjmuje leki w ramach dalszej chemioterapii oraz leki wzmacniające układ kostny przy jednoczesnym zażywaniu silnych leków przeciwbólowych.

Ze względu na specyfikę i przebieg choroby okazało się, że jest pacjentem o prawie potrójnie ujemnym typie raka w odniesieniu do statusów receptorów: (HER2 -0,  receptorów progesteronowych – 0%, receptorów estrogenowych – 5%).

W chwili obecnej, na własny koszt podjęłam próbę weryfikacji materiału pooperacyjnego pod kątem ekspresji receptorów androgenowych, estrogenowych oraz EGFR (HER1). Badania te mogą być elementami dalszej diagnostyki i być pomocne w przypadku oporności na trwającą chemioterapię a także pozwalają lepiej ocenić rokowanie i możliwości leczenia. Mój specyficzny typ nowotworu, w przypadku progresji choroby być może pozwoli na zastosowanie immunoterapii onkologicznej, która może uratować mi życie. Niestety ośrodki oferujące nowoczesną immunoterapię znajdują się za granicą oraz w Polsce, w znacznej odległości od mojego miejsca zamieszkania – tłumaczy.

Pani Beata w trudnej drodze do zdrowia nie jest sama – przyjaciele, znajomi pomagają, jak mogą. To właśnie jedna z pracownic Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy Mariola Figurna powiadomiła redakcję o trudnej sytuacji jej koleżanki. Wraz z jej córką Klaudią Figurną chcą nagłośnić akcję i pomagają, jak mogą.  – W szkole zorganizowano zbiórkę pieniędzy na jej rzecz. Udało się zebrać pieniążki, ale to kropla w morzu potrzeb – tłumaczą.

Obecnie zbierane są środki na pokrycie kosztów związanych z: zakupem leków wspomagających leczenie onkologiczne, przeciwbólowych oraz na pokrycie kosztów wyjazdów do specjalistów w dziedzinie onkologii klinicznej.

Darczyńcom i wszystkim ludziom dobrej woli bardzo dziękuję za wsparcie, każda kwota nawet najmniejsza umożliwi mi dalsze badania i leczenie, które może uratować mi życie – mówi Pani Beata.

Jak pomóc?

Wpłat można dokonywać:

  • Online za pośrednictwem strony programu SKARBONKA. Tu do wyboru jest szybki przelew online z karty płatniczej, Pay Pal
  • W przypadku wpłat poza stroną, (np. przelewem bankowym) darczyńcy proszeni są, by wpisywali w tytule przelewu numer identyfikacyjny 110737 – gdyż po tym numerze system informatyczny identyfikuje wpłaty.

Numer konta do wpłat to: 24 2490 0005 0000 4600 5154 7831

Źródło, foto i SZCZEGÓŁY POMOCY https://skarbonka.alivia.org.pl/beata-lotarewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *