Przetasowania w starostwie

podgorski

podgorskiLikwidacja stanowiska etatowego członka zarządu i jednego stanowiska kierowniczego, łączenie referatów oraz przeszeregowania pracowników. Takie zmiany zaszły w nowym roku w strukturze organizacyjnej Starostwa Powiatowego w Świdnicy. W ten sposób zadłużony powiat szuka oszczędności.

 

Likwidacja stanowiska etatowego członka zarządu i jednego stanowiska kierowniczego, łączenie referatów oraz przeszeregowania pracowników. Takie zmiany zaszły w nowym roku w strukturze organizacyjnej Starostwa Powiatowego w Świdnicy. W ten sposób zadłużony powiat szuka oszczędności. podgorski

Stanowiska etatowego członka zarządu nie ma już od początku nowej kadencji Rady Powiatu. – W chwili obecnej zatrudnionych na etacie jest dwóch członków zarządu – starosta i wicestarosta, pomiędzy których podzielony został zakres odpowiedzialności tłumaczy Piotr Debek, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego.

Ponadto połączono w jeden wydział dwa istniejące do tej pory referaty. Referat Przetargów wraz Referatem Inwestycji i Remontów od nowego roku tworzą. Wydział Inwestycji, Remontów i Przetargów. Dzięki temu zlikwidowano jeden etat kierowniczy. Szefem nowego wydziału został Łukasz Pełka.

Zmiany zaszły też w Wydziale Transportu, Komunikacji i Dróg Publicznych i Wydziale Zarządzania Kryzysowego. Szefem tego pierwszego przestał być długoletni dyrektor Lesław Podgórski (został czasowo przeniesiony do Wydziału Zarządzania Kryzysowego). Schedę po Podgórskim objęła Sabina Cebula, która w przeszłości piastowała funkcję etatowego członka zarządu.

Poza tym wprowadzono jeszcze kilka zmian czysto kosmetycznych, jak np. zmiana nazwy Biura ds. Europejskich i Promocji Powiatu na Biuro ds. Europejskich i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi – uzupełnia Piotr Dębek.

 

(ram)

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *