Przenieś się w średniowieczne czasy

1

1Targowiska, pokazy tańców dawnych, inscenizacje historyczne, pokazy walk, strzelanie z łuku, bitwy i turnieje. Między innymi takie atrakcje będą czekały na gości jubileuszowego dziesiątego Jarmarku Średniowiecznego, który odbędzie się 16 i 17 maja na zamku Grodno.

Targowiska, pokazy tańców dawnych, inscenizacje historyczne, pokazy walk, strzelanie z łuku, bitwy i turnieje. Między innymi takie atrakcje będą czekały na gości jubileuszowego dziesiątego Jarmarku Średniowiecznego, który odbędzie się 16 i 17 maja na zamku Grodno.

6

Na dwudniową historyczną imprezę zapraszają Stowarzyszenie „Bractwo Zamku Grodno” i gmina Walim. – Przewidujemy wiele atrakcji, m.in. turnieje bojowe, łucznicze, bitwy i tańce. Pokażemy też, jak wyglądało życie w średniowieczu, będą kramy rękodzieła średniowiecznego, koncert muzyki dawnej, szukanie skarbów czy bieg dam – informuje Tomasz Niziołkiem Zwany, jeden z organizatorów z „Bractwa Zamku Grodno”. – Impreza z roku na rok rozrasta się coraz bardziej. W tym roku oczekujemy ok. 160-200 gości z różnych grup rekonstrukcyjnych z całej Polski oraz zza granicy.

Oczywiście na zamku będzie można spotkać prawdziwych walczących rycerzy i urocze białogłowy. Jak co roku, nie zabraknie też warsztatu ceramiki artystycznej „Szamotnia” Magdaleny Sienickiej, która zademonstruje, jak z bryły gliny można wykonać naczynie. Ponadto 16 maja imprezie będą towarzyszyć plenerowe warsztaty piwowarskie.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Rozpoczęcie już o godzinie 10.00. Program poniżej, a szczegóły na www.jarmarksredniowieczny.pl.

(BFG), fot. użyczone

plakat 2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *