Przenieś się w lata 20-ste z aktorami

Chicago w czasach prohibicji. Namiętność, muzyka i taniec zawładnęły życiem amerykańskiego miasta. I właśnie do doświadczenia klimatu tamtych lat zaprasza Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu, które w tym roku wystawia fragmenty sztuki Maurina Dallasa Watkinsa pt.: „Chicago”.

Dwa przedstawienia (o godz. 16.00 i 19.00) zostaną wystawione 28 listopada. To już jedenaste przedstawienie andrzejkowe w auli strzegomskiego LO. Tym razem tematem sztuki będą ludzkie namiętności, które targają każdym z nas. Na deskach liceum zobaczymy nadzieje, pragnienia, zawody i dramaty. Przekonamy się o niezmienności uniwersalnych prawd: „od miłości do nienawiści jest jeden krok” oraz „miłość wszystko wybaczy”. Poznamy skomplikowane relacje męsko-damskie, w których, tym razem, kobiety okażą się bezwzględne, a mężczyźni… nie przeżyją miłosnych kłótni. Tradycyjnie sztuka będzie przyprawiona humorem, lokalnym kolorytem oraz dawką dobrej muzyki.

W przedstawieniu nie zabraknie aktorów: Aleksandry Zienkiewicz, serialowej Kingi z „Pierwszej miłości”, Anety Zając, zwyciężczyni ostatniej edycji „Tańca z Gwiazdami”, aktorki znanej również z „Pierwszej miłości” oraz „Hotelu 52”, a także opiekunów merytorycznych klas dziennikarsko–medialnych: Łukasza Płoszajskiego i Mirosława Oczkosia.

I tym razem nie zabraknie trójpodziału. W I akcie zagra utalentowana młodzież LO, która zapewne i tym razem przygotuje się perfekcyjnie (co ciekawe, w „Chicago” wystąpi aż 40. licealistów). II akt należeć będzie do nauczycieli mających niełatwe zadanie, ponieważ uczniowie zawsze wysoko ustawiają poprzeczkę. III akt to już popis aktorskich umiejętności zaproszonych gości, wśród których nie zabraknie aktorów, rodziców, księży, a także strzegomskich i powiatowych włodarzy.

Wstęp wolny, ale obowiązuje rezerwacja miejsc w sekretariacie szkoły.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *