Przejdą w barwnym pochodzie

Gryfy, smoki, księżniczki, mażoretki, rycerze, pszczółki i inne fantazyjne postaci przejdą w barwnym korowodzie na rozpoczęcie Dni Świdnicy. Po raz kolejny we wspólnym projekcie spotkają się Trutnowski Smok i Świdnicki Gryf.

Świdnicka Gryfiada, czyli parada dzieci i młodzieży ze świdnickich szkół i przedszkoli zostanie zorganizowana tradycyjnie przez Młodzieżowy Dom Kultury. W piątek, 8 czerwca setki najmłodszych mieszkańców wraz z nauczycielami i opiekunami wyruszą z placu Jana Pawła II ulicami Świdnicy aż do Rynku. Wszystko po to, aby pochwalić się przed widzami swoimi talentami. Tańcem, śpiewem, recytacją…

Tego dnia w mieście zapanuje średniowieczny klimat. Już po raz kolejny we wspólnym projekcie spotkają się Trutnowski Smok i Świdnicki Gryf. Do miasta ściągną tłumy, a świdnicki Rynek ożyje. Będą występy, koncerty oraz opowiadanie legend. Wszystko wykonywane dla dzieci przez dzieci.

Coroczne widowisko plenerowe przygotowywane jest przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy. Oscyluje wokół Dnia Dziecka. W poprzednich latach impreza miała miejsce albo pod koniec maja albo na początku czerwca. Od niedawna wydarzenie jest łączone ze świętem miasta i wpisywane w program Dni Świdnicy. Tym razem zaplanowano je na 8 czerwca. Wspólny projekt miasta Świdnicy i Trutnowa ma na celu promować legendy miejskie i herbowe, baśnie oraz historie obu miast.

Od godz. 10.00 uczniowie i przedszkolaki przejdą w barwnej paradzie, a na finał w świdnickim Rynku odbiorą klucze do miasta i wykażą się talentami scenicznymi.

Cała impreza ma przypominać autentyczny Dzień Dziecka czyli będzie wesoło, hucznie i radośnie.

tekst i zdjęcie Beata Figurna-Garbiec

PROGRAM GRYFIADY:

piątek, 8 czerwca, Świdnica

godz. 10.00 – Parada dzieci i młodzieży świdnickich szkół i przedszkoli (Zbiórka na Pl. Jana Pawła II. Trasa: P. Jana Pawła II – ul. Długa – Kazimierza Pułaskiego – Rynek. Godz. 10:00 wymarsz korowodu.

godz. 11.00 – prezentacje konkursowe szkół

godz. 13.00 – prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży z MDK Świdnica

godz. 13.30 – ogłoszenie werdyktu jury

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *