Przedszkole i szkoła ewakuowane

straz

strazPo uprzednim nadaniu sygnału alarmowego ewakuowano na teren boisk dzieci z budynków szkoły i przedszkola w centrum Boguszowa – Gorc.

Po uprzednim nadaniu sygnału alarmowego ewakuowano na teren boisk dzieci z budynków szkoły i przedszkola w centrum Boguszowa – Gorc. straz

W ten sposób został zrealizowany kolejny scenariusz ćwiczeń na wypadek powstania realnego zagrożenia. Podobnie jak w latach poprzednich ćwiczenia zainicjowane zostały przez OSP Boguszów. Takie ćwiczenia powinny być przeprowadzone przynajmniej raz w roku. Reguluje to ustawa o ochronie przeciwpożarowej.

Próbnie ewakuowano dzieci z przedszkola przy ul. Kolejowej i uczniów szkoły przy ul. Szkolnej.

– Przedszkolaki były zafascynowane widokiem mundurów straży pożarnej. Ewakuacja odbyła się bez zakłóceń. W budynku szkoły po ewakuacji stwierdzono brak osób. Do akcji ruszyły ekipy ratunkowe. Odnalezione dzieci wynoszono na noszach, następnie markowane było udzielanie pomocy poszkodowanym. Uczniowie owacją przyjęli odnalezienie kolegów, ale podczas ewakuacji zachowywali się spokojnie, nie doszło do żadnych incydentów – relacjonuje akcję komendant Straży Miejskiej Sławomir Stokłosa.

We wspólnych działaniach brali udział strażacy ochotnicy z dwóch jednostek OSP oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej Boguszowa – Gorc. Działania strażników miejskich polegały na zabezpieczeniu drogi dojazdowej dla służb ratunkowych. Ćwiczenia miały na celu koordynację działania różnych służb na wypadek powstania realnego zagrożenia. Zaangażowane w akcję jednostki sprawnie ze sobą współpracowały, doprowadzając do likwidacji powstałego zagrożenia.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *