Przedszkolaki w świątecznym nastroju (DUŻO ZDJĘĆ)

To tytuł programu artystycznego, który przygotowało Społeczne Przedszkole „Akademia Przedszkolaka” w Świdnicy. Dzieci przedstawiły bożonarodzeniowe jasełka. Niektóre z lekką tremą, a inne po raz pierwszy na prawdziwej scenie, ale najważniejsze, że dla wypełnionej po brzegi widowni, którą stanowili: dumni rodzice, wzruszeni dziadkowie, zachwycone nianie i zaproszeni goście! Odpowiednio dobrane stroje, ciekawe rekwizyty i dziecięca charyzma sprawiły, że świdnicki teatr ożył!

przedszkolaki 2015 bfg (75)

Przedszkolne jasełka odbyły się wczoraj, 15 grudnia w Świdnickim Ośrodku Kultury. Na prawdziwej scenie zaprezentowały się grupy przedszkolne z „Akademii Przedszkolaka”, które pod uważnym okiem swoich nauczycieli pokazały ciekawe i z rozmachem przygotowane przedstawienia. Program było starannie dopracowany włącznie z bogatą scenografią i kostiumami. Dzieci były przebrane m.in. za pasterzy, aniołki, trzech króli oraz świętą rodzinę. Nie zabrakło też gości z dalekich krain – Murzynów, Indian i górali. Wszyscy śpiewali kolędy i pastorałki, tańczyli oraz recytowali. Było głośno i radośnie!

Popisy maluchów doceniła fantastyczna publiczność, która nie szczędziła braw i uśmiechu. Dumni rodzice fotografowali swoje dzieci, nagrywali filmiki i machali do nich z widowni.

Spotkanie było również okazją do złożenia świątecznych życzeń.  – Ciepłych, radosnych świąt Bożego Narodzenia, pełnych nadziei, wiary i rodzinnych spotkań. Niech matczyna atmosfera świąt zagości w domach nas wszystkich, niech przyniesie uśmiech i miłość najbliższych, niech się spełnią świąteczne życzenia, te trudne i te łatwe do spełnienia, niech się spełnią te duże i te małe, te mówione głośno lub wcale, niech się spełnią wszystkie krok po kroku w nadchodzącym Nowym Roku, serca swoje otwieramy tym, co są dzisiaj z nami – życzyła wszystkim zebranych Marzena Gruner, dyrektor przedszkola.

Świąteczne jasełka miały na celu wprowadzenie przybyłych gości w radosną atmosferę świąt Bożego Narodzenia, a także służyły rozwijaniu zdolności aktorskich dzieci oraz podtrzymywaniu tradycji.

tekst i foto Beata Figurna-Garbiec

Relacja  i zdjęcia w tego wydarzenia również w najbliższym, papierowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *