Przedszkolaki na olimpiadzie

Najmłodsze mają zaledwie cztery latka, a już posługują się językiem obcym. Za nami II Powiatowa Olimpiada języka angielskiego, w której udział wzięły przedszkolaki.

 

Najmłodsze mają zaledwie cztery latka, a już posługują się językiem obcym. Za nami II Powiatowa Olimpiada języka angielskiego, w której udział wzięły przedszkolaki.

Konkurs odbył się w czwartek 28 maja w Centrum Helen Doron w Świdnicy. W olimpiadzie udział wzięły dzieci z roczników 2008 do 2011. Zostały one podzielone na 2 grupy. W trakcie różnych konkurencji musiały wykazać się znajomością słownictwa poczynając od zwierząt, poprzez kształty geometryczne czy czynności dnia codziennego. Nad całością przebiegu konkursu czuwało jury. Poziom wiedzy wśród uczestników był wyrównany, a zwycięzców w poszczególnych grupach wyłoniła dogrywka.

Na zwycięzców oraz wszystkie dzieci biorące udział w olimpiadzie  czekały nagrody w postaci gier, książek, słowników, zabawek, plecaków i innych gadżetów.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy pomogli w organizacji olimpiady, dzieciom biorącym w niej udział, ich opiekunom i wychowawcom i mają nadzieję, że za rok spotkają się w równie licznym gronie i w równie dobrych nastrojach.

Organizatorami Olimpiady było Centrum Helen Doron „Smile” oraz Europejska Akademia Dziecka ze Świdnicy. Honorowy patronat nad olimpiadą objęła Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

 

WYNIKI:

Dzieci młodsze (2010-2011)

I miejsce – Natalia Jasionowicz (Europejska Akademia Dziecka w Świdnicy)

II miejsce – Leon Czapliński (Społeczne Przedszkole „Akademia Przedszkolaka) oraz Ignacy Pieszko (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie)

III miejsce – Cyprian Dominikowski (Przedszkole Niepubliczne „Promyk”)

Dzieci starsze (2008 – 2009)

I miejsce – Ignacy Stachyra (Niepubliczne Przedszkole „Frajda”)

II miejsce – Maksymilian Gołąb (Szkoła Podstawowa nr.8 Oddział Przedszkolny)

III miejsce – Mateusz Chodyniecki (Europejska Akademia Dziecka w Świdnicy)

 

oprac. (bfg), fot. Wiktor Bąkiewicz

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *