Przedszkolaki kochają swoją Ojczyznę

Po szyciu flag i sadzeniu dębów przez młodzież i dorosłych nadszedł czas na przedszkolaków, którzy włączyli się w gminne obchody z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 10 maja w Przedszkolu w Witoszowie Dolnym odbył się I Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej o tematyce Patriotycznej pt. KOCHAM SWOJĄ OJCZYZNĘ.

Celem konkursu było kształtowanie postawy patriotyzmu poprzez zaprezentowane piosenki nawiązujące do historii naszego kraju. Przygotowane utwory muzyczne były hołdem pamięci dla tych bohaterów, dzięki którym mamy dziś wolną i niepodległą Polskę – mówi dyrektor Renata Piotrowska . W konkursie wzięły udział dzieci z przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych gminy Świdnica. Uczestnicy zaprezentowali przygotowane piosenki o tematyce patriotycznej.

Jury w składzie: p. M. Jaworska, p. K. Kwaśnik oraz p. S. Krzywda po długiej naradzie przyznało trzy równorzędne  I miejsca.

Oto zwycięzcy konkursu:

Maja Herba – Przedszkole w Witoszowie Dolnym,

Emilia Kurnik – oddział przedszkolny w Grodziszczu ,

Magdalena Kulig – Przedszkole w Pszennie.

Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia:

Milena Pawlina z oddziału przedszkolnego w Lutomii Dolnej,

Maja Szymanowska  i  Agatka Dudek z oddziału przedszkolnego w Bystrzycy Górnej,

Michał Sawa – Przedszkole w Witoszowie Dolnym,

Oliwia Balant- Przedszkole w Krzyżowej.

Wszyscy wykonawcy otrzymali upominki i pamiątkowe dyplomy a opiekunowie podziękowania za przygotowanie dzieci do konkursu. Całe spotkanie uświetnił występ dzieci z Przedszkola w Witoszowie Dolnym, które zaprezentowały tańce, wiersze o tematyce patriotycznej oraz zaprezentowały wiersz „Katechizm polskiego dziecka” w języku migowym.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *