Prymusi nagrodzeni

Najlepsi absolwenci świdnickich szkół podstawowych i gimnazjów otrzymali nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe. Przypadły one 10 uczniom, którzy mogą pochwalić się średnią ocen od 5,33 do 6,00 i wzorowym zachowaniem.

 

Najlepsi absolwenci świdnickich szkół podstawowych i gimnazjów otrzymali nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe. Przypadły one 10 uczniom, którzy mogą pochwalić się średnią ocen od 5,33 do 6,00 i wzorowym zachowaniem.

Prymusi z rąk prezydenta Świdnicy Beaty Moskal-Słaniewskiej odebrali nagrody oraz list wraz z tytułem Primus Inter Pares dzisiaj, 24 czerwca w sali narad Urzędu Stanu Cywilnego.  Towarzyszyli im przy tym nauczyciele, dyrektorzy oraz dumni rodzice. – Drodzy prymusi, to jedna z najmilszych uroczystości w całym roku szkolnym. Z dwóch względów – dzisiaj otrzymujecie nagrodę za cały rok ciężkiej pracy, ale też zaczynacie wakacje. Jeszcze tylko dwa dni w szkole i dwa miesiące laby. Życzę, aby były one atrakcyjne, żeby dopisała pogoda, a jeżeli planujecie jakieś wyjazdy czy kolonie, to aby wypadły jak najlepiej. Abyście wrócili pełni energii przed kolejnym rokiem szkolnym – mówiła prezydent Beata Moskal-Słaniewska i dodała: – Gdy dzisiaj podpisywałam dyplomy i patrzyłam na wasze średnie, to musze przyznać, że bardzo mi zaimponowaliście. Jestem z was dumna. Wiem, że to nie jest jeden konkurs czy olimpiada, to jest cały rok bardzo ciężkiej pracy, za co dziękuję.

Nagrody o wartości 600 zł dla prymusów ze szkół podstawowych i 700 zł dla gimnazjalistów, uczniowie wybierali sobie sami. Sprzęt sportowy, komputerowy, fotograficzny, a nawet wycieczka – takie między innymi nagrody otrzymali najlepsi z najlepszych – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Na prezenty i dyplomy, które wręczali oprócz prezydent Świdnicy także dyrektor Wydziału Edukacji Tadeusz Niedzielski, przewodniczący Rady Miejskiej Jan Dzięcielski i przewodniczący Komisji Oświaty Jan Górski,  miasto przeznaczyło 6,4 tys. zł.

Dzisiejszą uroczystość uświetniły występy zdolnej młodzieży ze studia piosenki „La Chanson” Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy pod kierunkiem Dariusza Jarosa.

Lista najlepszych absolwentów

 

Lp.

 

Imię i Nazwisko

 

SP/G

 

Średnia ocen

 

 

1.

 

Weronika Trojan

 

SP 1

 

 

5,45

 

2.

 

Adrian Augustyn

 

SP 4

 

 

5,82

 

 

3.

 

Agnieszka Balant

 

SP 6

 

 

5,64

 

4.

 

Julia Chruścik

 

SP 8

 

 

6,0

 

5.

 

Jagoda Kurzawa

 

 

SP 105

 

6,0

 

6.

 

Aurelia Wolak 

 

SP 315

 

 

5,91

 

7.

 

Konrad Kluza

 

G 1

 

 

5,61

 

8.

 

 

Piotr Pączka 

 

G 2

 

5,94

 

9.

 

Justyna Kutyło

 

G 3

 

 

5,43

 

10.

 

Roksana Grodowska 

 

G 4

 

 

5,33

 

Relacja z uroczystości oraz prezentacja najzdolniejszych uczniów klasy czwartej, piątej i szóstej z wszystkich świdnickich szkół podstawowych oraz uczniów klasy pierwszej, drugiej i trzeciej z wszystkich świdnickich gimnazjów w poniedziałkowym papierowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”.

Beata Figurna-Garbiec, foto Wiktor Bąkiewicz

 

{fcomment}

{gallery}galerie/150624prymusi{/gallery}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *