Promowali zdrowie! (FOTO)

Za nami festyn promujący zdrowe żywienie i aktywny tryb życia. Uczniowie z „Hotelarki” serwowali mieszkańcom Świdnicy zdrowe koktajle i przekąski oraz mówili o tym, jak powinniśmy się odżywiać i jak ważny w naszym życiu jest ruch fizyczny.

festyn czas na zdrowie hotelarka bfg (29)

Festyn pod hasłem „Czas na zdrowie” odbył się w środę, 8 czerwca w świdnickim Rynku. Wydarzenie zorganizowała klasa 2 g z Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy. Inicjatorem akcji byli głównie członkowie szkolnej grupy Leaf Life. – Dla nas ważne jest życie w zgodzie z naturą, do czego nawiązuje również nawa grupy. „leaf” to znaczy liść, a „life” to życie – więc chodzi o zdrowe, zielone życie i roślinne odżywanie – bez mięsa, bez białej mąki, bez cukru, bez chemii, bez konserwantów, bez sztuczności – tłumaczy w rozmowie z nami jedna z organizatorek Weronika Hulecka.

Do imprezy uczniowie Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy zaprosili wszystkie szkoły. – Chcemy, aby młodzież zobaczyła, że zdrowe jedzenie jest smaczne. Mamy dla nich ulotki, zabawy oraz degustację potraw – dodaje Wiktoria Kuliczkowska.

Tego dnia w Rynku przygotowano różne stanowiska. Pracownicy i uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świdnicy zachęcali do zajęć z nordic walking oraz wykonywali masaże. Mówili, jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej oraz pokazywali techniki relaksacji organizmu.

Przedstawiciele Szkoły Kolarskiej Mistrzostwa Sportowego opowiadali z kolei o sporcie i zajęciach na siłowni.

Pyszne dania dla mieszkańców przygotowała Restauracja „Smak Wege”. Mieszkańcy mogli spróbować m.in. ciasta marchewkowego, pasztetu sojowego czy koktajli z nasionami chia.

Festyn „Czas na Zdrowie” został zorganizowany na ogólnopolski konkurs, w którym młodzież z „Hotelarki” co roku bierze udział. – Jednak nie chodzi nam tylko o wygraną. Interesujemy się zdrowym żywieniem, to nasza pasja, dlatego zachęcanie świdniczan do tego, aby przeszli na zdrowy styl życia, jest dla nas czystą przyjemnością – mówi Wiktoria Kuliczkowska. Dziewczyna już w gimnazjum zaczęła interesować się zdrowym odżywianiem. – Marzy mi się własna restauracja. Oczywiście wegetariańska! – dodaje uczennica. Trzymamy więc kciuki i życzmy powodzenia w konkursie!

tekst i zdjęcia Beata Figurna-Garbiec

Artykuł ukaże się w poniedziałkowym, papierowym wydaniu Wiadomości Świdnickich”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *