Promesy dla gmin

Aż 79 projektów na łączną kwotę ponad 2,19 mln zł zostało dofinansowanych z  budżetu Województwa Dolnośląskiego w formie dotacji celowej na zadania realizowane przez gminy w zakresie projektów złożonych w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” w 2019 roku. Wśród nich jest gmina Świdnica z projektem na wykonanie placu zabaw w Komorowie.

To nie koniec dobrych wiadomości, bowiem kolejne 30 tys. zł. trafi do budżetu gminy na konserwację rowów melioracyjnych w obrębie sołectwa Lutomia Dolna. Uroczyste wręczenie promes odbyło się w  Ludwikowicach Kłodzkich, w gmachu Muzeum Ziemi Sowiogórskiej.  Gospodarzem uroczystości była Gmina Nowa Ruda, a Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego reprezentowali: wicemarszałek Marcin Gwóźdź oraz dyrektor Departamentu Obszarów Wiejskich i Zasobów Naturalnych Paweł Czyszczoń. Projekt Odnowy Dolnośląskiej Wsi realizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego od 2008 roku. Jego celem jest wparcie lokalnych projektów, których maksymalna wartość przyznanej pomocy nie może przekroczyć 30 tys. zł. Plac zabaw w Komorowie będzie drugą w tym roku inwestycją realizowaną z myślą o jej mieszkańcach. Dla przypomnienia w ramach Programu Ministerstwa Sportu i Turystyki dot.  rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym w Komorowie powstanie otwarta strefa aktywności, potocznie nazywana OSA.

Pomoc finansową otrzymała również gmina Dobromierz. Środki przeznaczone będą na budowę zaplecza sanitarno-szatniowego w hali sportowo-rekreacyjnej przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Gniewkowie wraz z zagospodarowaniem miejsc zielonych. Zakres prac obejmować będzie budowę w istniejącej hali, wolnostojącego, nie związanego z gruntem zaplecza sanitarnego typu kontenerowego. Zaplecze zapewniać będzie komfort użytkowania hali bez konieczności korzystania z zaplecza sanitarno-szatniowego w budynku szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *