Progresywni prezydenci w Świdnicy

W weekend, 26-28 stycznia do Świdnicy przyjechali prezydenci i prezydentki, burmistrzowie oraz burmistrzynie zrzeszeni w tzw. „Sieci progresywnych”. Włodarze spotykają się w naszym mieście, aby wymienić się doświadczeniami w temacie estetyki miejskiej, w której Świdnica ma duże sukcesy oraz podsumować dotychczasową działalność stowarzyszenia. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Fundacją im. Friedricha Eberta w Warszawie.

Na zaproszenie Prezydent Beaty Moskal-Słaniewskiej  do naszego miasta przyjechali:  Robert Biedroń – Prezydent Słupska, Beata Klimek – Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, Marek Materek – Prezydent Starachowic, Daniel Kozdęba – Prezydent Mielca, a także  Marcin Bazylak – Wiceprezydent Dąbrowy Górniczej, Tomasz Trela – Pierwszy Zastępca Prezydenta miasta Łodzi, Anna Mackiewicz – Zastępca Prezydenta Bydgoszczy, Jolanta Fierek – Burmistrz Czerska, Mateusz Klinowski – Burmistrz Wadowic, Rafał Kukla – Burmistrz Gorlic, Arkadiusz Nowalski – Burmistrz Sejn, Elżbieta Radwan – Burmistrz Wołomina, Olga Roszak-Pezała – Burmistrz Mielna oraz Monika Trzcińska – Burmistrz Braniewa.

Poprzednie edycje tego wydarzenia, mające miejsce w Słupsku, Ostrowie Wielkopolskim, Wadowicach czy Sejnach, stanowiły okazję do przedyskutowania doświadczeń i wyzwań stojących przed osobami, które postawiły na realizację progresywnej polityki w samorządach. W Świdnicy włodarze zapoznają się z założeniami polityki reklamowej, estetyki miejskiej i jej znaczenia, która od miesięcy z sukcesami realizowana jest w naszym mieście. Ponadto poznają praktyczne rozwiązania programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica” bazującego na współpracy samorządu z lokalnymi przedsiębiorcami na rzecz młodzieży.

Zwieńczeniem spotkania progresywnych samorządowców będzie wspólna praca nad założeniami tzw. „Deklaracji Świdnickiej”, w której zawarte zostaną zasady racjonalnego gospodarowania przestrzenią publiczną, aby była ona wielofunkcyjna i nieprzeskalowana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *